Blog

Znaczenie rolet w aranżacji wnętrz

Aby odświeżyć wnętrze mieszkania, czasami wystarczy zmienić wygląd okien i poziom oświetlenia. Rolety wewnętrzne doskonale radzą sobie z obydwoma zadaniami. Ze względu na różnorodność rodzajów i materiałów możesz wybrać model do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu i stylu. Cechy konstrukcyjne pozwalają za ich pomocą dostosować przepuszczalność światła i atmosferę w domu.

Najlepsze pomysły na Twoje wnętrze

Szeroka gama rolet pozwala wybrać opcję projektową dla absolutnie każdego wnętrza. W przypadku nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie pomieszczeń lub biur odpowiednie są proste i zwięzłe opcje wykonane z tworzywa sztucznego i aluminium. Piękne odcienie podkreślają stylowy design i proste kształty mebli.

Rolety drewniane w ciepłych, głębokich kolorach doskonale sprawdzą się w rustykalnym wystroju i klasycznych wnętrzach. Stworzą poczucie ciepła i domowego komfortu, bliskości natury. Rolety tkaninowe skutecznie wpasują się w każde wnętrze, podkreślą prostotę i elegancję projektu. Aby nadać wnętrzu wyjątkowości i oryginalności, rolety można łączyć z klasycznymi zasłonami, frędzlami, koronkami, lambrekinami.

Kolory są nie tylko monochromatyczne. Na płótnach tkaninowych istnieje możliwość naniesienia wzoru na zamówienie. W nowoczesnym wnętrzu prezentuje się całkiem świeżo. Fabuła rysunków jest zróżnicowana: od geometrycznych kształtów i abstrakcyjnych obrazów po naturalne pejzaże czy widoki miasta nocą.

Do zalet rolet wewnętrznych należą również:

 • Specjalne powłoki przeciw kurzowi
 • Wypaleniu
 • Antystatyczne
 • Skuteczna regulacja strumienia świetlnego
 • Kontrola wymiany ciepła
 • Izolacja akustyczna
 • Ochrona przed wzrokiem ciekawskich, z możliwością zobaczenia, co dzieje się na zewnątrz.

Rolety wewnętrzne do salonu

Rolety materiałowe lub drewniane stworzą przyjemne rozproszone światło w salonie. Zrolowane modele z ciekawymi płótnami sprawią, że okna pięknie się wyróżnią. W klasycznej oprawie lepiej wybrać wąskie poziome konstrukcje z drewna lub aluminium – zawsze w połączeniu z tradycyjnymi zasłonami. Bambus będzie pasował do stylu ekologicznego, każdy wygląd nadaje się do minimalizmu, tutaj zwraca się uwagę na fakturę i kolor płótna.

Rolety do sypialni

W zależności od zadania, lamele dobierane są z lekkiej prześwitującej tkaniny lub z gęstej nieprzepuszczalnej dla światła. Opcją łączącą zalety obu typów są rolety do wnętrz dzień/noc.

Rolety do łazienki

Głównym wymaganiem jest praktyczność materiału w warunkach wysokiej wilgotności i temperatury. Tutaj odpowiednie są proste projekty. W urządzeniu łazienki optymalne są rolety aluminiowe lub plastikowe, które nie pochłaniają brudu i kondensacji.

Rolety do pokoju dziecięcego

Dopuszczalne są wyraziste kolory, obrazy fotograficzne, rysunki. Do wnętrza najlepiej nadają się rolety wykonane z praktycznej tkaniny.

Rolety we wnętrzu kuchni

Kuchnia potrzebuje trwałych, łatwych w obsłudze i w utrzymaniu modeli. Muszą wytrzymać działanie pary, tłuszczu, wilgoci.

Odpowiednie materiały

 • Plastikowe – funkcjonalne, łatwe w pielęgnacji produkty, myj się zwykłą wodą z mydłem.
 • Aluminium – preferowana opcja dla rolet w kuchni, ponieważ materiał łatwo toleruje ekstremalne temperatury, jest nieszkodliwy dla ludzi i ma szeroką gamę kolorów i faktur.
 • Tkaniny – obróbka specjalnymi impregnacjami pozwala zachować atrakcyjny wygląd, wymagane jest czyszczenie na mokro.
 • Drewno – cienkie drewniane listwy lub bambusowe nadają się do wnętrza kuchni w stylu retro/vintage. Nie zaleca się umieszczania ich w pobliżu otwartego ognia.

Decydując się na kolor lub ozdobę rolet do wnętrza kuchni warto kierować się radą:

 • Jasnobeżowe, kremowe i mleczne lamele stworzą neutralne tło.
 • Jeśli okna są duże i wychodzą na południe, lepiej jest zainstalować model o ciemnym odcieniu.
 • Wzór na płótnie należy łączyć z tekstyliami kuchennymi lub dekoracją mebli, aby zachować jednolitą koncepcję projektową.

Dobór rolet do wnętrz różnych pomieszczeń

Wzornictwo produktów dobierane jest w zależności od stylu pomieszczenia, a Ty musisz zdecydować, czy chcesz zaakcentować dekorację okna, czy pozostawić ją neutralną. Wybierając rolety do wnętrza domu pod względem materiału, koloru, kształtu, projektu i przeznaczenia pomieszczenia powinien stać się głównym punktem odniesienia.Tam, gdzie preferowane są neutralne odcienie, chwytliwe akcenty okienne nie są odpowiednie. Zimny metal wprowadzi dyskomfort do pokoju relaksacyjnego, lepiej zagra tu drewno lub tkanina.

Unikaj ostrego kontrastu kolorów, jeśli chcesz dopasować model do mebli i ścian. A w połączeniu z zasłonami rolety w nowoczesnym wystroju wnętrz nadadzą oknu całościowy wygląd. Nasza firma Profi-Rol specjalizuje się w tworzeniu rolet wewnętrznych i zewnętrznych, dokonujemy pomiaru u klienta i przygotowujemy optymalny projekt. Nasze wysokiej jakości, ekskluzywne osłony okienne to rolety materiałowe, plisowane, drewniane, moskitiery, markizy. Posiadamy w ofercie także funkcjonale rolety antywłamaniowe zabezpieczające mieszkanie przed wtargnięciem niepożądanych osób.

Profi

Profi