Blog

Żaluzje drewniane – rodzaje oferowanych produktów, zalety i wady ich użytkowania

Rodzaje żaluzji drewnianych

Odpowiednie zaciemnienie pomieszczeń, podkreślenie aranżacji pomieszczeń oraz możliwość regulowania poziomu światła – te wszystkie elementy można uzyskać dzięki żaluzjom drewnianym. W sprzedaży znajduje się szeroki wybór ich rodzajów, produkowanych z wielu materiałów. Należą do nich m.in. żaluzje lamele mdf, pojedyncze człony drewnianych żaluzji, kasetki, tasma Modern oraz żaluzje harmonijkowe.

Żaluzje lamele mdf to po cyklinowanym drewnie, jeden z najdłużej dostępnych, jak i najbardziej popularny rodzaj produktów. Komponują się z każdym rodzajem wnętrza, dzięki możliwości wyboru spośród wielu dostępnych wersji. Żaluzje te występują w wielu szerokościach i kolorach, dostosowując się do każdego rodzaju aranżacji.

Żaluzje pojedyncze człony to inny rodzaj drewnianych elementów osłonowych. Można wybrać lekkie, drewniane listwy montowane na ramie wyposażony w system łańcuchowy, umożliwiający regulację światła oraz przesłonę nagrzanego pomieszczenia od słońca.

Żaluzje kasetki tworzą precyzyjne zaciemnienie, chroniąc przed promieniami słonecznymi, a przy tym pozwalając na jednoczesne wprowadzenie dyskretnego wystroju. Żaluzje kasetki charakteryzuje centralnie osadzona belka ze zintegrowaną całkowicie skrzynką, która chroni przed promieniowaniem słonecznym, tłumiąc nadmierny hałas i wygłuszając wnętrza.

Taśma Modern charakteryzuje się delikatną, prostą sylwetką, która idealnie wpisuje się w nowoczesną architekturę pomieszczeń. Ta elegancka opcja opływowej formy może być idealna do nowoczesnych wnętrz.

Żaluzje harmonijkowe to rodzaj całkowicie, drewnianych osłon okien, który doskonale maskuje pomieszczenia. Przesłona składa się z wielu pionowych członów rozszczepionych poziomo i zwijanych w kasety.

Zalety drewnianych żaluzji

Żaluzje drewniane charakteryzują się wysoką trwałością oraz uniwersalnym wyglądem. Dzięki temu można je ze spokojem zastosować w wielu wnętrzach. Bramy te są odporne na czynniki atmosferyczne i działania słońca, dlatego ich intensywność koloru jest utrzymywana przez długi czas.

Żaluzje drewniane zapewniają naturalne ocieplenie wnętrza, chroniąc przed niepotrzebnym traceniem energii, a także zabezpieczając wnętrze przed wiatrem. Dzięki wyborowi gotowych wyselekcjonowanych lameli, wielu elementom dającym możliwość dopasowania do każdego rodzaju mieszkania, żaluzje drewniane będą stanowić bardzo estetyczne elementy do wystroju każdego pomieszczenia

Wady drewnianych żaluzji

Zaletą, jak i wadą drewnianych żaluzji, jest to, że wydzielają one dużą ilość ciepła. Zarówno latem, jak i zimą sprawdzą się one doskonale, jednak w przeważającej części będą stanowić źródło ciepła. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, stosując rolety wewnętrzne i zewnętrzne na zewnętrzną stronę okna, co pozwoli skutecznie wyregulować temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Jak dobrać żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane doskonale wpiszą się w przestrzenie o zróżnicowanych tonacjach. Szczególnie dobrze będą one prezentować się w przestrzeniach klasycznych, rustykalnych i skandynawskich. Zalecamy wybór materiału w wyższej jakości – pozwoli to na cieszenie się efektownymi i funkcjonalnymi żaluzjami przez dłuższy czas. Przy wyborze żaluzji dobrze jest zdecydować się na modele ze stalowym systemem sterowania. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na grubość listew, która obowiązuje danej żaluzji. Im grubsza będzie listwa, tym trwalsze będą drewniane żaluzje.

Podsumowanie

Żaluzje drewniane to trwała i naturalnie wpisująca się aranżację osłona pomieszczeń. Są one wybierane często ze względu na ich uniwersalny i klasyczny wygląd. Zauważalną wadą, jaką posiadają żaluzje drewniane, to wydzielanie dużej ilości ciepła, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednie zaciemnienie wnętrza. W ofercie znajduje się szeroki wybór rodzajów drewnianych żaluzji, dzięki czemu można z łatwością wybrać produkty, które najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu.

Profi

Profi