Blog

Zalety roletek materiałowych

Roletki materiałowe to świetna alternatywa dla ciężkich zasłon. Montując w otworach okiennych takie estetyczne osłony przeciwsłoneczne nadaje się pomieszczeniu elegancji. Decydując się na zakup należy wybrać: kolor, rozmiar i stopień zaciemnienia. Sklep oferuje osłony zaciemniające i przyciemniające, które idealnie nadają się do pokoju dziecinnego, sypialni i salonu. Wykonane są z nieprzezroczystej tkaniny, całkowicie blokując dostęp światła do pomieszczenia. Niektóre modele w przeciwieństwie do zaciemnienia zapewniają rozproszone światło we wnętrzu, a także zatrzymują ciepło.

Jakie są roletki materiałowe?

Roletki materiałowe to rodzaj kasetonowego systemu mocowania rolet. Są to osłony okienne z aluminiowymi prowadnicami na skrzydle, co pozwala na ich montaż na całej długości otworu. Zapewniają o wygodę w momencie otwierania lub zamykania okna lub plastikowych drzwi. Odpowiednie są także do małych otworów, są niedrogie i łatwe w obsłudze. W przypadku poszukiwania efektownych rozwiązań dobre będą roletki gładkie, z wzorami oraz osobny rodzaj – roletki z nadrukiem fotograficznym.

Zalety roletek materiałowych

Rolety stopniowo zastępują zwykłe zasłony i firanki, ponieważ są pod wieloma względami wygodniejsze i praktyczniejsze:

  • Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, ponieważ są zabezpieczone specjalną impregnacją, która chroni je przed kurzem i brudem.
  • Jedną z głównych zalet jest ochrona przed słońcem, którą można osiągnąć po prostu opuszczając roletki materiałowe.
  • Rolety z powodzeniem stosowane są w kuchni. Nie zakrywają parapetu, co bardzo ucieszy miłośników kwiatów.
  • Roletki doskonale sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu, wystarczy dobrać odpowiednią kolorystykę i rodzaj tkaniny.
  • Wybierając rolety materiałowe dopełnisz wnętrze i nadasz mu indywidualności i na pewno będziesz zadowolony ze stosunku ceny do jakości.

Aby zapewnić całkowite zaciemnienie pomieszczenia w ciągu dnia, odpowiednie są specjalne roletki zaciemniające (Blackout).Tkaniny te w 100% nie przepuszczają światła. Bardzo często wykorzystywane są w pokojach dziecięcych.

Cechy konstrukcyjne rolet z tkaniny

Roletki z tkaniny nie są gorsze pod względem wytrzymałości i trwałości niż tradycyjne rolety.Tkanina rolowana stosowana do takich konstrukcji zapewnia:

  • Wygodna regulacja oświetlenia pomieszczenia.
  • Stworzenie efektownego projektu otworu okiennego.
  • Wizualny wzrost przestrzeni.

Montowane są na górze ramy i można je regulować ręcznie lub zdalnie. W przeciwieństwie do tradycyjnych zasłon, roletki materiałowe nie  blakną na słońcu i pochłaniają zanieczyszczenia. Roletki z tkaniny wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów: bawełna, len, poliester.

Profi

Profi