Blog

Wakacje w domu? Czas na zmiany!

W roku 2020 wakacje spędzisz w domu? Nic straconego! Wystrój wnętrza, w połączeniu z aranżacją balkonu czy tarasu, może zdziałać cuda. Jak przemienić dom w ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy?

Jak zorganizować wakacje w domu? Zacznij od wnętrza

Ciepłe dni mogą potrwać wiele miesięcy, poczynając od wiosny, a kończąc na słonecznej jesieni. Zatem reorganizacja przestrzeni domowej w stronę wakacyjnej stylistyki wydaje się być szczególnie dobrym pomysłem. Co więcej, epidemia koronawirusa może uniemożliwić zagraniczne wyjazdy. Na szczęście, organizacja wypoczynku w domu nie jest problematyczna. Przeciwnie, nowa aranżacja z pewnością przyniesie wiele radości!

Wakacje 2020, czyli letnie aranżacje wnętrz

Jak urządzić dom z myślą o letnich miesiącach? Wśród aranżacji wakacyjnych wyróżnia się styl marynarski oraz hamptons. Taka stylistyka przywołuje na myśl relaksujące chwile spędzane nad morzem czy nad jeziorem. Styl marynarski zna chyba każdy! Chodzi przede wszystkim o desenie w biało – granatowe pasy, kotwice i kropki. Wnętrza tego typu często urządzane są z zastosowaniem tak zwanych mebli skandynawskich. Z drugiej strony, coraz większą popularnością cieszy się elitarny styl hamptons. To połączenie luksusu, stylistyki marynarskiej i rustykalnej. Kluczem jest dobór naturalnych barw, a w szczególności odcieni beżu i bieli z dodatkiem misternych granatowych wzorów. Oprócz luksusowego wydźwięku w stylu tym liczy się także maksymalna wygoda. Dlatego warto dobrać miękkie tekstylia, poduszki i meble wypoczynkowe o zaokrąglonych bokach oraz odpowiednie dekoracje okienne.

Latem, wybór dekoracji okiennych może nastręczać trudności. Warto wybierać jakościowe rozwiązania, by regulować doświetlenie wnętrza zupełnie bezproblemowo. Istotnym letnim akcesorium są przede wszystkim rolety lub żaluzje balkonowe, a także stylowe markizy chroniące przed promieniowaniem UV. Dobrana aranżacja balkonu i tarasu pozwala zachować pełnię harmonii stylistycznej. Wieczorem można schronić się w domu i zadbać o prywatność, regulując rolety. Dlatego aranżując wnętrze i taras, skorzystaj z oferty PROFI-ROL!

Profi

Profi