Blog

Świąteczny wystrój wnętrz w stylu amerykańskim

Zgodnie z niepisaną świąteczną tradycją, w grudniu zasiadamy przed telewizorem i oglądamy… amerykańskie filmy. Warto udekorować wnętrze w stylu amerykańskich produkcji, by poczuć się we własnym domu równie klimatycznie, każdego dnia.

Jakie dekoracje świąteczne są na topie w USA?

W Stanach Zjednoczonych od lat królują propozycje pełne przepychu. Trzeba przyznać, że okazja tak jak uwielbiane przez wszystkich święta Bożego Narodzenia to moment, w którym warto sięgnąć po najpiękniejsze dekoracje. W hollywoodzkich produkcjach można zaobserwować przede wszystkim ogrom ozdób w odcieniach czerwieni, złota i butelkowej zieleni. Pojawia się swojska czerwona krata, błyszczące dodatki, bombki o najróżniejszych kolorach i kształtach. To tradycyjny styl amerykański, który z pewnością jeszcze przez wiele lat będzie preferowanym wyborem wielu miłośników świąt.

Oprócz szklanych i plastikowych ozdób niezwykle ważną rolę odgrywają naturalne akcenty. Podstawą jest pokaźna choinka pachnąca lasem, lecz istotnym elementem wystroju są także wieńce, udekorowane gałązki czy jemioła. Wieniec zdobi drzwi wejściowe, jemioła powinna być umieszczona w centralnym miejscu ponad głowami domowników, a stylizowanymi gałązkami przyozdobić można wszystko – kominek, parapety, stoły.

Słodycze i światełka – poczuj magię świąt

We wnętrzu amerykańskim powinny znaleźć się także świąteczne cukierki, laski wanilii i cynamonu oraz korzenne ciasteczka. To smakołyki stosowane zarazem jako forma ozdoby. Nie tylko cudownie wyglądają, ale w dodatku wydzielają niezwykle kuszące zapachy. W domach, w których domownikami są również dzieci, pojawia się wiele dekoracji związanych z tak zwanym Św. Mikołajem oraz ciasteczka i mleko przeznaczone właśnie dla niego. Oczywiście, obowiązkowym akcentem są sporych rozmiarów skarpety na prezenty!

Integralnym elementem świątecznych dekoracji są światełka emitujące ciepłe światło. Powinny przystroić nie tylko choinkę, ale także inne miejsca w domu oraz jego zewnętrzną część. W ten prosty, lecz efektowny sposób stworzysz niesamowitą, świąteczną atmosferę. Planując wystrój pamiętaj także o przepięknym zasłonach, roletach i żaluzjach dostosowanych kolorystycznie względem dekoracji!

Profi

Profi

Leave a Comment