Blog

Świąteczne dekoracje za niską cenę. Kilka ciekawych pomysłów

Święta to czas, w którym domowy wystrój przechodzi prawdziwą rewolucję. Potrzebne są klimatyczne dekoracje, od świątecznych girland i choinki po odpowiednio dobrane żaluzje czy rolety. Z tego artykułu dowiesz się, jak stworzyć harmonijną aranżację świąteczną niskim kosztem.

Jak dobrać świąteczne dekoracje?

Dekoracje zwykle dobiera się odpowiednio względem już istniejących akcesoriów. Jeśli więc masz już idealne dekoracje okienne i tekstylia, pozostaje już tylko zaopatrzyć się w świąteczne dekoracje. Możesz zakupić je w sklepie lub wykonać na własną rękę. Kiedy sprawdzi się to drugie rozwiązanie?

Zwłaszcza w sytuacji, gdy sklepowe rozwiązania po prostu nie spełniają Twoich oczekiwań. Wystarczy odrobina inwencji twórczej i chwila aktywnie spędzonego czasu, by wykonać ozdoby marzeń. Do najprostszych w wykonaniu należą wieńce świąteczne i girlandy, lecz możesz stworzyć także ozdoby na choinkę czy figurki z masy solnej. Wiele zależy od Twoich umiejętności.

Świąteczne ozdoby na choinkę i inne dekoracje DIY

Tradycyjna choinka wcale nie musi być dekorowana bombkami sklepowymi. Mogą się na niej znaleźć chociażby drewniane ozdoby. Takie cuda dostępne są w sklepach z materiałami do rękodzieła. Wyposaż się w farby akrylowe, pozłotkę lub sztuczny śnieg. Z ich zastosowaniem łatwo odmienisz estetykę drewna.

Jeśli kochasz styl boho, dodatkowo wyposaż się w kwiaty bawełny, gałązki ostrokrzewu, szyszki z zawieszką. Uroczo zaprezentują się pokaźne szyszki zdobione pozłotką! Jeśli masz umiejętności plastyczne, z łatwością wykonasz także aniołki i inne figurki z masy solnej. Z zastosowaniem wspomnianych już farb sprawisz, że wszystko ozdoby będą odpowiednio dobrane kolorystycznie.

Z pewnością tego typu, samodzielnie wykonana aranżacja świąteczna jest pełna uroku. Do pomocy przy dekorowaniu możesz zachęcić również dzieci. Gotowe ozdoby na pewno zostaną wykorzystane w kolejnych sezonach zimowych! Zatem nie czekaj, stwórz ciekawe rozwiązania, dobrane odpowiednio względem wystroju wnętrza i dekoracji okiennych.

Profi

Profi

Leave a Comment