Blog

Stylistyka glamour w podejściu nowoczesnym

Kochasz styl glamour, nie chcesz jednak by wnętrze prezentowało się staroświecko? Na szczęście projektanci zachęcają do łącznia stylu glamour i nowoczesnego, co pozwala utworzyć aranżacje zadziwiająco harmonijne. Jak tego dokonać? Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

Nowoczesne aranżacje glamour – kolorystyka

Choć powszechnie uważa się, iż podstawą stylu glamour są bogate zdobienia, takie podejście bywa mylące. Mianowice, nowoczesne projekty glamour wymagają użycia odpowiednich barw, niekoniecznie zdobień! Należy więc łączyć biel, przejrzyste szkło, złoto, kość słoniową i marmur. Jednocześnie, forma mebli, dodatków i zdobień nie musi być fantazyjna. Wręcz przeciwnie, w nowoczesnych wnętrzach glamour doskonale sprawdza się połączenie klasyki i prostej nowoczesności, a nawet stylu industrialnego. Klasyczny zestaw wypoczynkowy w odcieniu kości słoniowej warto łączyć z dodatkami o złotym, metalicznym połysku i prostej formie. Doskonałym przykładem jest designerski stoliczek kawowy o metalicznych nóżkach i szklanym blacie. Stosuje się również metaliczne ścianki o geometrycznych kształtach zamiast balustrady lub designerskie krzesła ze szkła bądź przejrzystego tworzywa.

Dodatki glamour do nowoczesnego wnętrza

Jakie dodatki królują w nowoczesnych wnętrzach glamour? To złociste, proste ramki, designerskie żyrandole o geometrycznych kształtach oraz równie geometryczne dodatki. Jeśli jednak wnętrze utrzymane jest w stylu klasycznym bądź skandynawskim, nic nie stoi na przeszkodzie by sięgnąć po barokowe ozdoby, kryształowe karafki, sztukaterię i przepięknie żyrandole w stylu iście pałacowym. Gdy chodzi o dekoracje okienne, sprawdzą się rolety dobrze przepuszczające światło lub dekoracyjne rolety zaciemniające – koniecznie w odcieniach bieli, écru i delikatnej szarości.

Stylistyka glamour nadal jest na topie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miała zejść z podium. Zaleca się jednak dostosowanie formy zdobień do aktualnej aranżacji. Wbrew pozorom, zadanie to nie sprawia trudności, a salony meblarskie są pełne designerskich dodatków w odcieniach złota.

Profi

Profi