Blog

Rolety zewnętrzne – warto je montować?

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Obecnie produkowane rolety zewnętrzne są na tyle estetyczne, że naprawdę można je uznać za bardzo atrakcyjny dodatek do każdego budynku. Dość często już na etapie planowania budowy uwzględnia się rolety zewnętrzne. Nie ma w tym nic dziwnego! Rozwiązanie to ma naprawdę wiele zalet.

Dużym atutem rolet zewnętrznych jest fakt, że ich sposób działania jest bardzo prosty. Tego rodzaju rolety montowane są przed ramami okiennymi, pancerz rolety umieszczany jest prowadnicach. Zasadniczo rolety zewnętrzne mogą być montowane albo do ściany budynku albo bezpośrednio do okien.

Nowoczesne rolety zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcieliby podnieść nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania. Dzięki nowoczesnym systemom rolety zewnętrzne stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniami i aktami wandalizmu. Oprócz tego zapewniają świetną ochronę przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. W tej chwili oferowane są osłony zewnętrzne wykonane z wytrzymałych materiałów, a tym samym nowoczesne rolety są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

To jednak nie wszystko. Nowoczesne rolety zewnętrzne to doskonale uzupełnienie obecnie stawianych budynków z dobrą izolacją termiczną. Rolety zewnętrzne dodatkowo uszczelniają budynki. Jak to możliwe? Chodzi o to, że pomiędzy roletą (oczywiście, gdy jest ona opuszczona) a oknem powstaje poduszka powietrzna, która pozwala na znaczne zredukowanie strat ciepła. W praktyce oznacza to, że dzięki roletom zewnętrznym można wyraźnie obniżyć swoje wydatki związane z ogrzewaniem.

Rolety zewnętrzne to bardzo dobre wyjście także dla tych wszystkich, którzy uskarżają się na zbyt duży poziom hałasu w pobliżu swojego domu. Dotyczy to zwłaszcza mieszkańców miast, których domy znajdują się przy ruchliwych ulicach. Okazuje się, że opuszczone rolety zewnętrzne, mogą obniżyć poziom hałasu o około 6-14 decybeli. Warto zwrócić uwagę na rolety, których opuszczanie nie będzie generowało dodatkowego hałasu – mogą to być rolety zewnętrzne z napędem elektrycznym.

Profi

Profi