Blog

Rolety zewnętrzne ochronne i antywłamaniowe – bezpieczeństwo i design

Odkąd rolety zewnętrzne ochronne do okien i drzwi pojawiły się na rynku od razu zyskały popularność wśród właścicieli domów, mieszkań w bloku, biur, banków, aptek. Można je montować w trakcie budowy lub na zamówienie do gotowych już obiektów. Rolety zewnętrzne chronią okna i drzwi, ale są również elementem wystroju, który jest w stanie nadać estetyczny wygląd każdej elewacji. Można zamówić także wzmocnione rolety antywłamaniowe, które zapewniają bezpieczeństwo. Są wygodne w użytkowaniu, chronią budynek przed intruzami, są bardzo łatwe do otwierania i zamykania, mają atrakcyjną cenę, różnorodność kształtów i kolorów oraz są wyposażone w różne napędy.

Zalety rolet ochronnych

  • Ochrona przed światłem i słońcem
  • Estetyka
  • Ochrona przed hałasem i kurzem
  • Długa żywotność.

Rolety zewnętrzne wykonane jest z profili aluminiowych lub stalowych wytłaczanych. Profile ekstrudowane są bardzo odporne na pękanie. Rolety wykonane z profili aluminiowych nie ulegają korozji i są bardziej atrakcyjne. Rolety elektromechaniczne mogą być sterowane ręcznie lub zdalnie.Ta ostatnia jest wygodna, ponieważ można ją otwierać i zamykać za naciśnięciem przycisku. Rolety wyposażone są w urządzenia blokujące ich podnoszenie. Przy zastosowaniu profili stalowych, szyn, wzmocnionych zapewniają silniejszą ochronę przed kradzieżą i włamaniem.

Rolety antywłamaniowe

Mocne stalowe drzwi, alarmy, a także rolety na oknach pomogą zapewnić bezpieczeństwo budynku i zapobiegną przedostawaniu się niepożądanych osób do pomieszczeń, chronią otwór okienny przed włamaniem. Wykonują świetną robotę a stało się to możliwe dzięki doskonałemu projektowi. Nowoczesne rolety praktycznie nie posiadają szczelin, profilowane lamele są mocno ze sobą połączone za pomocą specjalnych zamków. Lamele wypełnione są izolacją, co pozwala dodatkowo zatrzymać ciepło w pomieszczeniach budynku.

Rolety napędzane są napędem ręcznym lub elektrycznym. Automatyka pozwala w czasie pożaru w krótkim czasie otworzyć okno i ewakuować ludzi z płonącego budynku. Dodatkowo w przypadku braku prądu podniesienie rolety nie będzie trudne ponieważ, cały proces otwierania można wykonać ręcznie. W większości przypadków tak zaawansowane rolety antywłamaniowe wykonane są z grubych profili aluminiowych z przekładkami z pianki. Kompozycja niezawodnie chroni materiał przed korozją, utlenianiem, szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Profil różni się wysokością, wytrzymałością i wagą.

Cechy materiału sprawiają, że jest on trwalszy, zwiększa nośność. W przeciwieństwie do rolet dekoracyjnych, które można uszkodzić, wzmocniona konstrukcja będzie wymagała niemałego wysiłku. Nie da się jej zniszczyć kijem, kamieniem, a nawet specjalnym narzędziem. Za pomocą tych rolet można zamknąć okna nie tylko w domu, ale także w biurze, sklepie, pawilonie i nie bać się o bezpieczeństwo mienia. Rolety antywłamaniowe oprócz swoich właściwości ochronnych, doskonale chronią przed wiatrem, hałasem i zatrzymują ciepło. Jednocześnie technologia produkcji umożliwia wytwarzanie trwałych, ale lekkich rolet, które nie zwiększają obciążenia okna.

Profi

Profi