Blog

Rolety z podgumowanych tkanin

Rolety to osłony okienne, które mają zdecydowanie coraz więcej zwolenników. Nie da się zaprzeczyć, że rolety mają wiele zalet. Nie tylko chronią przed słońcem, ale także dodają uroku każdemu wnętrzu, a jesienią i zimą zapewniają ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. To wszystko powoduje, że rolety montowane są coraz chętniej. Dobrym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzą nowe rolety w domu, są modele wykonane z podgumowanych tkanin. Dlaczego?

W zasadzie można to bardzo łatwo wytłumaczyć. Przede wszystkim tkaniny podgumowane zapewniają dużo lepsze zaciemnienie pomieszczeń w naszym domu. W praktyce oznacza to, że nadają się do zamontowania także i na poddaszu. Dzięki podgumowaniu rolety stanowią bardzo dobrą izolację termiczną, to przydaje się zarówno w zimne dni, jak i latem podczas dokuczliwych upałów. Nie da się zaprzeczyć, że rolety z tkanin podgumowanych to doskonały wybór, ponieważ zapewniają nam one pełen komfort nawet w bardzo słoneczne dni. W tym miejscu warto nadmienić, że rolety podgumowane to bardzo dobre rozwiązanie także w różnego rodzaju pomieszczeniach biurowych, gdzie pracuje się przy komputerze. W letnie, słoneczne dni dobra ochrona przed nasłonecznieniem na pewno się przyda.

Dość często rolety z tkanin podgumowanych określane są mianem rolet do zadań specjalnych. Nie ma w tym nic dziennego! Mimo zastosowania bardzo praktycznych materiałów, które skutecznie chronią przed zbędnym nasłonecznieniem, także i rolety z podgumowanych tkanin mogą być bardzo atrakcyjne. Z powodzeniem można zdecydować się na rolety w wybranym kolorze, które będą pasowały do wystroju wnętrz.

W tym miejscu należy jeszcze podkreślić, że chociaż rolety podgumowane są grubsze niż zwykłe, to jednak nie sprawiają wrażenie masywniejszych. Obecnie proponowane są rolety w eleganckich maskownicach, dzięki czemu nawet te podgumowane prezentują się w oknach bardzo delikatnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o salon, sypialnię, pokój dziecięcy czy może kuchnię, można bez trudu znaleźć odpowiedni model podgumowanej rolety.

Profi

Profi