Blog

Rolety z nadrukiem fotograficznym jako oryginalna dekoracja pomieszczeń

Oryginalnym i stylowym rozwiązaniem do aranżacji wnętrz są rolety z nadrukiem fotograficznym. Rolety z pięknym wzorem ozdobią przestrzeń mieszkalną, biuro, sklep, restaurację, salon kosmetyczny, bar czy lobby hotelowe.

Rolety z nadrukiem fotograficznym – czym się cechują?

  • Uniwersalność: można je łączyć z prawie każdą opcją aranżacji pomieszczenia
  • Piękno: takie rolety wyglądają bardzo imponująco. Można je łączyć z pięknymi zasłonami, ale nie trzeba też niczym innym dekorować okna
  • Wielofunkcyjność: w pomieszczeniach mieszkalnych rolety te doskonale chronią przed jasnym światłem, a wzór harmonijnie uzupełnia wnętrze. W restauracjach i salonach kosmetycznych, kawiarniach i barach rolety z nadrukiem fotograficznym pomagają stworzyć stylową i przytulną atmosferę. Dla biur, sklepów i centrów handlowych jest to dodatkowa powierzchnia reklamowa
  • Różnorodność opcji: wzór można zastosować zarówno do modeli pionowych, jak i żaluzji poziomych. Nowoczesne technologie pozwalają ozdobić dowolny materiał: metal, plastik, tkaninę. Nie ma ograniczeń, co do rodzajów rysunków: pejzaże i portrety, kwiaty i owoce, delfiny i samochody – co tylko chcesz.

Rodzaje rolet z nadrukiem fotograficznym

Najbardziej odpowiednia opcja do nakładania obrazu: szerokie lamele, (z których składają się paski rolet) są wygodne do umieszczenia na nich obrazu. Rolety pionowe to trójwymiarowe płótno do stworzenia niemal każdego obrazu, ponieważ zwykle montuje się je na drzwiach balkonowych lub oknach sięgających od podłogi do sufitu. Spektakularnie wyglądają również rolety z małym powtarzającym się wzorem. Rolety są wygodne, ponieważ można je łatwo zwinąć za pomocą łatwego w obsłudze mechanizmu. Kiedy więc nie potrzebujesz zaciemnienia, zwijasz rolety i cieszysz się widokiem z okna. Rolety materiałowe z nadrukiem fotograficznym są idealne do okien plastikowych ale nie tylko. Takie rolety wyglądają bardzo schludnie i stylowo, ściśle przylegając do szkła.

Kolor i wzór rolet

Kolor tła i wzór zastosowany na roletach powinien harmonijnie pasować do wystroju pomieszczenia.

Istnieje kilka opcji:

  • Wzór nawiązuje do wzoru na tapecie lub na tekstylnych elementach dekoracyjnych (obrus, tapicerka meblowa, koce i narzuty, poduszki dekoracyjne)
  • Rysunek jest niezależnym elementem wystroju, dekorującym pokój monochromatyczny lub pokój w jasnych kolorach, ale bez innych obrazów, rysunek tworzy nastrój
  • Rysunek dopełnia projekt pokoju w swoim znaczeniu: kwitnąca sakura zamienia pokój w stylu japońskim w dom z ogrodem, widok miasta nocą w pokoju high-tech zastępuje widok z okna (w przypadkach gdzie krajobraz za oknem nie wygląda jak ultranowoczesny).

Całkowita cena rodzaje rolet z nadrukiem fotograficznym uzależniona jest od wielkości produktu i wzoru.

Profi

Profi