Blog

Rolety wewnętrzne – trendy 2019

Jakie rolety wybrać, by dekoracje okienne stały się perfekcyjnym uzupełnieniem modnej aranżacji? Podpowiadamy, jaki kolor, materiał i typ rolet jest obecnie najmodniejszy. To najświeższe trendy w stylizacji wnętrz, które odmienią Twój dom.

Jaki rodzaj rolet jest obecnie na topie?

Gdy chodzi o typ rolet, aktualnie królują rolety rzymskie, weneckie, a także modele transparentne. Pod względem mechanizmu użytkowania, popularność zyskały nowoczesne rolety automatyczne. Woalowe rolety rzymskie i rolety transparentne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie mile widziane jest dodatkowe rozświetlenie. Delikatne rolety rzymskie są doskonałą dekoracją okienną także we wnętrzach loftowych, zwłaszcza w połączeniu z roślinnością i żarówkami Edisona. Świetnym wyborem będą również rolety plisowane. Ten ostatni typ rolet warto stosować nie tylko w wersji przygaszonej, ale także w mocniejszych kolorach.

Kolory i materiały – modne rolety

Jakie kolory rolet są obecnie polecane przez dekoratorów? Warto tworzyć wnętrza ciepłe i bezpieczne oraz wykorzystywać w tym celu właśnie kolory. Naturalne barwy są na topie, a w dodatku doskonale komponują się zresztą wyposażenia. Dobrym wyborem jest więc kawa z mlekiem, delikatny spiced honey, a także rustykalne odcienie lnu czy niebielonej bawełny. Nierzadko dobrym rozwiązaniem okazują się również barwy soczyste, takie jak pastelowy koral, głęboki turkus i butelkowa zieleń. Mocniejsze barwy świetnie wpisują się w stylistykę boho lub mid-century modern. Popularne pozostają również kolory pastelowe, jak brudny róż czy rozbielony błękit. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego materiału, który podkreśli kolorystykę. W ostatnich latach polecane są tkaniny woalowe, lecz także rozwiązania niestandardowe, takie jak rolety aksamitne lub rolety we wzory nawiązujące do bogatej stylistyki glamour.

Bieżące trendy pozwalają na odrobinę szaleństwa. Warto wydobyć indywidualny charakter wnętrza, a całość przypieczętować ciekawymi dekoracjami okien!

Profi

Profi