Blog

Rolety tekstylne jako dekoracja. Co jest istotne przy wyborze?

W tej chwili rolety tekstylne to bardzo popularne osłony okienne. Przyczynia sie do tego m.in. ich korzystna cena. Nie wolno jednak zapominać także i o tym, że rolety są bardzo dekoracyjne. Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy zainwestujemy w tradycyjne rolety czy może w bardzo lubiane rolety rzymskie, efekt będzie na pewno bardzo dobry, jeśli tylko postawimy na kolorystykę pasującą do wystroju danego wnętrza.

Jak dobrać rolety tak, aby były one nie tylko dekoracyjne, ale także praktyczne? Przede wszystkim powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że obecnie można znaleźć rolety w każdym kolorze i każdym wzorze. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki materiał będzie pasował do konkretnego wnętrza. W klasycznie urządzonych salonach i sypialniach pięknie będą wyglądać rolety z żakardu, tkanin jedwabnych oraz lnu. Z drugiej strony jednak także nowoczesne rolety z tkanin poliestrowych nie powinny nikogo rozczarować. Poliester ma tę zaletę, że w przypadku rolet rzymskich, można tkaninę tego rodzaju po prostu uprać w pralce.

Kolejną kwestia, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę to wzór i kolor. Tutaj wiele zależy akurat od naszych osobistych upodobań. No i oczywiście od tego, jak urządzone jest dane wnętrze. Jeśli chodzi o tradycyjnie zaaranżowane wnętrza, dobrym rozwiązaniem będą stonowane kolory, zwłaszcza odcieniu brązu, złamana biel, szarość itd. Tego typu barwy będą znakomicie pasować także i do wnętrz utrzymanych w tak modnym obecnie stylu skandynawskim.

Jeśli rolety mają być nie tylko osłoną okienną, ale także niebanalną dekoracją, warto może postawić na oryginalne rolety rzymskie, które od dawna cieszą się sporym zainteresowaniem na krajowym rynku. Chodzi o charakterystyczne rolety, które po podciągnięciu za pomocą łańcuszka albo sznureczka, ściągają się w eleganckie fałdy. Tego rodzaju rolety można obecnie spotkać w wielu mieszkaniach. To ciekawe rozwiązanie, które doda uroku każdemu, nawet najsurowiej urządzonemu wnętrzu. Warto podkreślić, że rolety rzymskie można z powodzeniem montować także w mniejszych oknach.

Profi

Profi