Blog

Rolety rzymskie w wystroju wnętrza

Rolety materiałowe to nowoczesne systemy ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym słońca, które wykorzystywane są jako dekoracja systemów okiennych. Ponieważ takie rolety mają bogatą kolorystykę i różne wzory, można je zamontować w każdym biurze czy mieszkaniu, wykonane w różnych stylach. Tkaniny, z których wykonane są rolety, charakteryzują się różnym stopniem przepuszczalności światła słonecznego i wzorami. Na życzenie klienta roleta może być wykonana z dowolnej tkaniny i dowolnego rozmiaru. Warto szczególną uwagę zwrócić na rolety rzymskie, to dobra propozycja do nowoczesnego wnętrza. Łączą się z różnymi stylami dekoracji. Klasyka, minimalizm, vintage czy high-tech, każde z tych wnętrz z powodzeniem uzupełnią rolety rzymskie.

Walory rolet rzymskich

Rolety rzymskie jest to równe płótno, które podczas podnoszenia może uformować się w piękne, falujące, równomierne fałdy. Efekt ten uzyskuje się dzięki poprzecznym fałdom utrwalonym w płótnie. Wśród głównych walorów należy zwrócić uwagę na duży wybór wzorów oraz możliwość dostosowania ich kształtów do niestandardowych okien. Trójkątne, trapezowe, ze ściętym rogiem mogą być wyposażone w mechanizm sterujący. Jakie okna nadają się do rolet rzymskich? Rolety rzymskie to uniwersalny wystrój każdego okna. Różnorodność materiałów i rodzajów rolet rzymskich pozwala na dobranie idealnego rozwiązania do każdego okna, bardzo małego lub dużego okna na całej długości.

Jak wybrać rolety rzymskie?

Jednym z głównych zadań przy zamawianiu rolet rzymskich jest wybór płótna, gdyż może ono być wykonane z materiałów naturalnych i syntetycznych, może mieć różne faktury, grubości i kolory. Również wzory i modne obrazy doskonale sprawdzają się w projektowaniu rolet rzymskich.

Popularne nadruki na roletach rzymskich:

  • Wzory geometryczne – pionowe/poziome paski, kratki i nie tylko. Geometryczny nadruk wygląda dość powściągliwie, minimalistycznie: uzupełni wnętrze, nie obciążając go zbędnymi detalami. Nawiasem mówiąc, poziome paski mogą wizualnie powiększyć mały pokój. Zwróć na to uwagę.
  • Ozdoby kwiatowe i etniczne. Ten nadruk to wspaniały dodatek do wnętrza w stylu prowansalskim. Piękne kwiatowe rolety rzymskie rozweselą atmosferę, czyniąc ją bardziej pogodną i domową.
  • Martwa natura – rzymskie zasłony z „smacznymi” obrazami nadają się do kuchni, jadalni.

Możliwe wzory na roletach rzymskich nie ograniczają się do wymienionych. Wiele firm oferuje usługi drukowania zdjęć: nakładanie absolutnie dowolnego obrazu na tkaninę rolet. Najważniejsze jest, aby obraz był dobrej jakości i odpowiedniej rozdzielczości.

Jak nakłada się wzór na roletę rzymską?

Istnieją trzy główne sposoby:

  • Druk termiczny – tusz utrwala się na tkaninie pod wpływem wysokiej temperatury.Ten rodzaj rysunku jest uważany za najbardziej budżetowy, klasyczny. Dlatego rolety rzymskie z nadrukiem termicznym są dość tanie.
  • Druk UV jest metodą przyjazną dla środowiska i nowoczesną. Do druku UV stosuje się specjalny rodzaj bezpiecznych atramentów: nie emitują szkodliwych substancji po podgrzaniu, schłodzeniu lub czyszczeniu. Jednocześnie obraz na tkaninie jest bardzo realistyczny. Wśród wad metody jest wyższa cena niż w poprzedniej metodzie.
  • Sitodruk. Tusz wnika w tkaninę przez szablon. Dlatego w ten sposób stosowane są zarówno obrazy, jak i tekst.

Najlepszą z powyższych metod można śmiało nazwać drukiem UV. To najlepszy sposób na uzyskanie pięknego, trwałego obrazu na rolecie rzymskiej. Ponadto ważne jest, aby zdecydować o systemie mocowania, zasada działania dla wszystkich systemów jest w przybliżeniu taka sama, ale komponenty mogą się różnić. Pozwala to na montaż rolet rzymskich zarówno na zwykłym oknie plastikowym, jak i na bardziej skomplikowanych świetlikach.

Jeśli chcesz maksymalnie zaciemnić pomieszczenie, musisz wybrać gęste tkaniny. Jeśli chcesz ozdobić zwykłe pomieszczenia, wybierz materiały półprzezroczyste. Doskonale rozproszą światło i uzupełnią pomieszczenie o nowe odcienie. Możesz wybrać dla siebie idealną opcję do każdego wnętrza. Oferowanych jest bardzo wiele kolorów tkanin oraz kilka rodzajów systemów mocowania. Roleta rzymska może zostać wykonana na zamówienie, dzięki czemu gotowy produkt idealnie wpasuje się w odpowiednią przestrzeń.

Profi

Profi