Blog

Rolety do pokoju dziecięcego – połączenie estetyki i praktyczności

Czy rolety powinny znaleźć się w pokoju dziecka? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zbyt surowe, dorosłe rozwiązanie dla pokoju, w którym mieszka dziecko. Ale nic takiego! Przyjrzyj się kolorom rolet dla dzieci, doceń wspaniałe nadruki a przekonasz się, że maluszkowi będzie bardzo wygodnie w pokoju z takimi roletami. Cóż, nastolatek z pewnością znajdzie stylową i modną opcję.

Jakie rolety do pokoju dziecięcego?

Rodzice mogą wybrać stopień zaciemnienia w zależności od lokalizacji pomieszczenia (im ciemniejsze pomieszczenie, tym bardziej przejrzyste powinny być rolety). Doskonałą opcją są rolety dzień-noc, to praktyczna i funkcjonalna wersja, która łączy w sobie przezroczyste i nieprzezroczyste elementy tkaniny, pozwalając na zabawę światłem w pomieszczeniu. Piękne i funkcjonalne rolety ozdobią pokój dziecięcy i stworzą atmosferę maksymalnego komfortu. Stylowa dekoracja okna zaszczepi w dziecku dobry gust.

Jakie są zalety rolet w pokoju dziecka?

  • Funkcjonalność i praktyczność to oczywiste zalety rolet: wpuszczają dokładnie tyle światła, ile potrzebujesz. Możesz stworzyć przytulny półmrok w pokoju lub pozwolić słońcu zalać pokój dziecinny strumieniami promieni. Być może spodobają Ci się modele półprzezroczyste: rano przebije się przez nie blask świtu. Albo wręcz przeciwnie, możesz wybrać rolety zaciemniające, opuszczone nie przepuszczają fotonu, więc nic nie zakłóci snu dziecka.
  • Łatwość podnoszenia i opuszczania. Kolejna zaleta rolet, którą z pewnością docenią rodzice pogrążeni po uszy w opiece nad maluszkiem.
  • Bezpieczeństwo. Małe dzieci, które nauczyły się raczkować i wstawać, bardzo lubią sprawdzać otaczające przedmioty. Nie chcesz, aby ciekawy dwulatek eksperymentował z zasłonami, zastanawiając się, ile wysiłku wymaga ich zerwanie? Zawieś rolety!
  • Jest to jedna z najlepszych opcji dla świetlików. Pokoje dziecięce w domach często znajdują się na poddaszu, a jedną z cech takich pokoi jest złożoność otworów okiennych. Pochylone okno można ozdobić za pomocą odpowiednio zamocowanych rolet.

Nawiasem mówiąc, teraz nie jest trudno znaleźć rolety z impregnacją odpychającą brud. Bardzo praktyczne!

Projekt rolety do pokoju dziecinnego

Jak wybrać rolety, aby dziecko je polubiło? Niewątpliwie należy wziąć pod uwagę jego wiek. Podczas gdy dziecko nie nabyło jeszcze określonych preferencji, trudne zadanie wyboru spoczywa całkowicie na barkach rodziców. To niesamowite, jak wiele różnych nadruków oferują producenci! Zwierzęta, bajki, słodkie kwiaty, kojące abstrakcje geometryczne… Niebiańskie pejzaże ze słońcem, księżycem i chmurami są teraz bardzo popularne. Są wreszcie płótna po prostu monochromatyczne w pastelowych kolorach – dobrze pasują do wnętrz pokoi dziecięcych.

Profi

Profi