Blog

Rolety do łazienki – jakie wybrać?

Rolety zazwyczaj montuje się w pomieszczeniach o temperaturze pokojowej i normalnej wilgotności. Ale czasami potrzebne są produkty chroniące przed słońcem lub ciekawskimi spojrzeniami, które będą używane w łazience, czyli w specjalnych warunkach przy podwyższonej wilgotności. Obecność okien pomaga wizualnie powiększyć łazienkę, daje więcej miejsca na wyobraźnię we wnętrzu, pomaga oszczędzać energię elektryczną w ciągu dnia. Oczywiście okno w łazience nie powinno pozostać bez dekoracji. Do stosowania w wilgotnych warunkach zalecane są rolety z: aluminium, tworzywa sztucznego i specjalnych tkanin odpornych na wilgoć.

Rolety do łazienki – jakie wybrać?

Zapewnienie poczucia intymności i jednoczesne upiększenie przestrzeni to główne powody, dla których wiele osób uwielbia używać rolet. Okno łazienkowe z tymi elementami wygląda ciekawie i jednocześnie jest uważane za bardzo praktyczną opcję. Rolety wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium nie wymagają szczególnej pielęgnacji i nadają się do każdego wnętrza w tym do łazienki. Są bezpieczne z punktu widzenia higieny sanitarnej, ponieważ kurz i brud nie osadzają się dobrze na gładkich lamelach, a w razie potrzeby można je umyć za pomocą detergentów.

Czy rolety z tkanin nadają się do łazienki?

Rolety do pomieszczeń mokrych wykonane są ze specjalnych impregnowanych tkanin. Dzięki temu wilgoć nie wnika we włókna tkaniny, a pomiędzy warstwami materiału nawiniętego na wał nie rozmnaża się grzyb i pleśń. Poddany obróbce materiał jest również odporny na działanie pary wodnej. Wśród rolet popularne są modele wykonane z tkaniny poliestrowej, nie boją się zachlapania płótna. Rolety dzień-noc można zamontować na samej ramie: dzięki przezroczystym pasom tkaniny powstaje dobra cyrkulacja powietrza między szkłem a tkaniną zasłony. Wśród nich są modele stosowane do okien skośnych i szerokich otworów.

Rolety plisowane powinny być wykonane wyłącznie z materiału odpornego na wilgoć, którego fałdy nie osiadają pod ciężarem wilgoci. Aluminiowe szyny pozwolą zachować parametry użytkowe i wygląd produktów przez wiele lat. Te projekty są dobre do zasłaniania szerokich, wysokich lub pochyłych okien. Osłony okienne dobrze wpasowują się we wnętrze łazienki, tworząc indywidualny styl pomieszczenia. Jeśli łazienka jest regularnie wietrzona, a system wentylacji w pomieszczeniu działa prawidłowo, można bezpiecznie korzystać z rolet rzymskich. Warto dopasować projekt okna łazienki do reszty wyposażenia wnętrza. Dobrym rozwiązaniem są rolety w tym samym kolorze lub stylu.

Profi

Profi