Blog

Rolety do kuchni. Jaki wariant będzie najlepszy?

Jak chronić się skutecznie przed nadmiernym nasłonecznieniem, które bywa dokuczliwe zwłaszcza latem? Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są nowoczesne, funkcjonalne rolety. Rolety produkowane są z najróżniejszych materiałów, w bardzo urozmaiconej kolorystyce. To ten rodzaj osłony okiennej, która nadaje się praktycznie do każdego wnętrza. Także i do kuchni.

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, każdego dnia spędzamy tu dużo czasu. Zasadniczo podczas przygotowywania codziennych posiłków ważny jest dostęp do światła dziennego, dlatego okno jest zdecydowanie bardzo ważnym elementem kuchni. Trzeb jednak podkreślić, że w gorące dni, nadmiar promieni słonecznych może być dość kłopotliwy. Z drugiej strony po zapadnięciu zmroku na pewno każdy z nas chciałby jakoś chronić swoją prywatność. Rolety to wszystko umożliwiają! I do tego mogą być ciekawą dekoracją kuchenną.

Dobrym rozwiązaniem, gdy chodzi o rolety do kuchni, będą tekstylne osłonny w stonowanych kolorach. Przede wszystkim rolety utrzymane w delikatnych odcieniach beżu, szarości, ecru itd. pasują praktycznie do każdego wnętrza. Poza tym tkaniny w tych kolorach będą stosunkowo delikatnie filtrować dzienne światło słoneczne, co przełoży się na uzyskanie w kuchni przyjemnej atmosfery. Z drugiej strony można postawić na rolety w bardziej zdecydowanych, ciepłych kolorach. To będzie ciekawe uzupełnienie kuchni w stylu nowoczesnym, który zwykle jest dość minimalistyczny. Żywy kolor osłony okiennej doda charakteru każdemu wnętrzu.

Styl rolety możemy zawsze dopasować do stylu danego pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że kuchnia to miejsce, gdzie roleta narażona jest na oddziaływanie trudnych warunków. Jeżeli osłona okienna długo ma się prezentować dobrze, warto już przy jej wyborze poszukać rozwiązań z takich materiałów, którym nie zaszkodzi ani pryskający tłuszcz ani duża ilość pary wodnej. Nie zapominajmy o tym, że rolety w kuchni są szczególnie narażone na powstawanie zabrudzeń. I dlatego warto poszukać rolet odpornych na tłuszcz i kurz, wodoodpornych, a przy tym łatwych do utrzymania w czystości.

Profi

Profi