Blog

Rolety antywłamaniowe mają coraz więcej zwolenników

Rolety antywłamaniowe mają w tej chwili coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ to właśnie okna i drzwi są najczęściej wybieraną przez włamywaczy drogą, gdy chcą się dostać do naszych domów. Co zrobić, aby poczuć się bezpiecznie? Z pewnością warto zainwestować w mocne drzwi oraz rolety antywłamaniowe.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety antywłamaniowe? Pamiętajmy o tym, że rozwiązanie to nie tylko podnosi bezpieczeństwo, ale także zapewnia dodatkową izolację akustyczną, chroni także przez zmianami temperatury i jednocześnie zapewnia ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. To wszystko prowadzi do tego, że rolety antywłamaniowe mają obecnie coraz więcej zwolenników.

Swoją wyjątkową wytrzymałość nowoczesne rolety antywłamaniowe zawdzięczają temu, że najczęściej produkowane są z aluminium. Poza tym ich profile są wypełniane pianką, co znacznie poprawia właściwości izolacyjne konstrukcji. Warto podkreślić, że rolety antywłamaniowe można właściwie bez żadnych przeciwwskazań montować zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. W tej chwili można już zamówić rolety antywłamaniowe polakierowane na konkretny kolor, zatem nie ma obaw – osłony okienne będą doskonale pasować do fasady budynku.

Przy zakupie rolet antywłamaniowych z pewnością nie wolno kierować się tylko ich ceną. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne. To, jak dobrze rolety chronią przed włamaniami, zależy od tego, jaki pancerz, jakie prowadnice oraz dodatkowe zabezpieczenia zostały zastosowane przez producenta. Dokładnie tak samo, jak w przypadku tradycyjnych rolet okiennych, także w przypadku wariantu antywłamaniowego, możemy zdecydować sie na modele z różnymi systemami sterowania. Dostępne są zarówno rolety z ręcznym systemem sterowania, ze zwijaczem korbkowym, taśmowym albo linkowym, jak i nowoczesne modele, które sterowane są elektronicznie (przewodowo lub bezprzewodowo). Pamiętajmy, że przy zakupie rolet antywłamaniowych, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, czy mają konieczne atesty.

Profi

Profi