Blog

Poczuj się jak na wakacjach – aranżacje wnętrz

Chcesz poczuć się jak na wakacjach, a do wyjazdu daleko? Być może nadszedł czas na zmianę aranżacji mieszkania? Możesz poczuć się jak na wyjeździe nie opuszczając czterech ścian. Aranżacje w typie nadmorskim, naturalnym, rustykalnym mogą okazać się świetną inspiracją. Sprawdź!

Mieszkanie enklawą spokoju, czyli naturalne aranżacje

Wyobraź sobie wnętrze w nadmorskim, mazurskim lub górskim kurorcie. Jak wygląda Twój wymarzony pokój? Gdy już to wiesz, być może zechcesz odtworzyć ten obrazek? Jeśli tak, zapoznaj się z listą inspiracji znalezionych w sieci:

  • styl rustykalny, czyli postaw na naturę – przeglądając fotografie dokumentujące standardy w nowoczesnych hotelach można zauważyć ciekawą tendencję. Mianowicie, coraz bardziej popularny staje się styl rustykalny, a nawet agroturystyka. Takie miejsca wybierają osoby w różnym wieku, poszukujące odpoczynku od ciągłego pędu i miejskiego hałasu. We wnętrzach dostrzec można rattanowe fotele, również te podwieszane. To typowy dodatek w typie boho! Często zastosowanie znajdują również lampiony, naturalne dodatki, meble vintage.
  • a może wnętrze w stylu marynarskim? Wnętrza tego typu od razu kojarzą się z wakacjami nad morzem bądź oceanem. W zależności od kraju i miejscowości, we wnętrzach tych znaleźć można różnego typu akcenty regionalne. Punktem wspólnym jest oczywiście biel i granat lub błękit oraz marynarskie pasy. W luksusowych apartamentach typu hamptons zastosowanie znajdują również dodatki w odcieniach naturalnych, rozbielone. Oprócz tego w tego typu aranżacjach dużą rolę odgrywają kamienne wykończenia.
  • industrialne, lecz wygodne wnętrze – coraz częściej można spotkać się z zastosowaniem elementów industrialnych we wnętrzach obiektów wypoczynkowych. Takie dodatki są popularne zwłaszcza w miejscach wybieranych przez osoby młode, ceniące sobie nowoczesne rozwiązania.
  • romantyczna oaza spokoju – jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku we dwoje, być może pokochasz wnętrza w typie romantycznym i vintage, przepełnione kwiatowym wzornictwem i zdobieniami w stylu glamour. Masz wątpliwości? O profesjonalną poradę poproś dekoratora, z pewnością uzyskasz idealny efekt.

W Profi-Rol znajdziesz natomiast dekoracje okienne, rolety, żaluzje. Proponowane przez nas produkty łączą w sobie zalety estetyczne i funkcjonalne. Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić i skontaktuj się z naszym zespołem.

Profi

Profi