Blog

Plisy – dekoracyjne rolety wewnętrzne

W tej chwili mamy bardzo wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o atrakcyjną, niebanalną aranżację okien. Zwykłe firany i zasłony stopniowo zastępowane są przez żaluzje oraz różnego rodzaju rolety. Bardzo popularne są zwłaszcza rolety tekstylne, z pomocą których można się skutecznie chronić przed zbyt dużą ilością światła z zewnątrz. Osoby, które chciałaby w domu mieć rolety o nieco bardziej wyrafinowanej estetyce, mogą zdecydować się na dekoracyjne plisy.

Dlaczego warto wybrać plisy? Podstawowym argumentem za tego typu osłoną okienną jest jej estetyka. Dzięki efektownym plisom te rolety naprawdę zwracają uwagę. W tej chwili można zamówić plisy z materiałów o różnej teksturze, w różnych kolorach. Niezależnie do tego, czy szukasz osłon okiennych do klasycznie urządzonego salonu czy może do nowoczesnej kuchni, na pewno znajdziesz plisy w odpowiednim stylu.

Łatwość i wygoda obsługi – to kolejny argument za wybraniem plis. Ogromną zaletą tego rodzaju rolet jest fakt, że można je zsuwać od góry i od dołu. Samo sterowanie plisami jest bardzo proste – w tym celu montuje sie albo specjalne uchwyty w środkowej części profilu albo wykorzystuje sie sznurki z mechanizmem blokującym. Plisy, w przeciwieństwie do rolet tradycyjnych, mogą być montowane także w oknach o niestandardowych kształtach. Dlatego tak często plisy możemy zobaczyć w oknach dachowych. A co, jeśli okno ma kształt łuku, trapezu itd.? To nie problem! Również w takich oknach plisy będą wyglądać świetnie.

A jak wygląda czyszczenie plis? Wbrew pozom to również nie jest zbyt trudne. Najczęściej, kupując plisy, dostajesz instrukcję czyszczenia od producenta. Demontaż i ponowny montaż tych dekoracyjnych rolet nie nastręcza żadnych trudności. To bardzo istotne, bo rolety można zdjąć szybko nie tylko do czyszczenia, ale także wtedy, kiedy chcemy umyć okna.

Nowoczesne plisy okienne produkowane są z materiałów o dobrych właściwościach izolujących. Rolety chronią dość dobrze przed stratami ciepła, a oprócz tego zapewniają idealną ochronę przed promieniami słonecznymi, zwłaszcza w słoneczne letnie dni.

Profi

Profi