Blog

Otwarta kuchnia sposobem na powiększenie salonu

Salon połączony z kuchnią to popularne rozwiązanie. Dlaczego kuchnia z salonem sprawdzi się w Twoim domu? Połącz przyjemne z pożytecznym!

Kuchnia z salonem, czyli funkcjonalne połączenie

Nie jest tajemnicą, że w większości domów posiłki przygotowane w kuchni często zjada się w salonie. Ze względu na ten zwyczaj ściany działowe stają się zupełnie zbyteczne. Oprócz tej oczywistej zalety warto zwrócić uwagę również na kwestie estetyczne. Powiększony o otwartą kuchnię salon jest bardzo przestronny.

Zazwyczaj to właśnie w salonie znajduje się najwięcej przeszkleń, jak chociażby okna wychodzące na taras. Dzięki temu pomieszczenie jest dodatkowo optycznie powiększone. Celem podkreślenia tego efektu należy wyposażyć się w odpowiednie dekoracje okienne. W ciągu dnia warto wpuścić do wnętrza jak najwięcej promieni słonecznych, lecz wieczorami ważna jest prywatność i bezpieczeństwo domowników. Zatem odpowiednie będą regulowane rolety i żaluzje – również te antywłamaniowe.

W tak rozplanowanym pomieszczeniu znajdzie się miejsce na wygodny, obszerny zestaw wypoczynkowy. Często wydzielana jest również dodatkowa przestrzeń do organizacji wspólnych posiłków przy rodzinnych stole.

Oświetlenie w salonie połączonym z kuchnią

Jak zadbać o odpowiednie oświetlenie, gdy słońce już zajdzie? Zazwyczaj stosuje się co najmniej dwa główne źródła światła, a więc oświetlenie sufitowe w części kuchennej i wypoczynkowej. Nierzadko również nad stołem jadalnym montowany jest żyrandol czy inna ozdobna forma oświetlenia.

W kuchni przydatne będą także panele LED, zlokalizowane nieopodal płyty grzewczej i blatu. W salonie natomiast warto zastosować o dodatkowe oświetlenie, jak lampy ścienne i stojące lub nastrojowe lampki stołowe. Dzięki temu wieczorami można zadbać o urokliwą atmosferę podczas relaksu, czytania bądź seansów filmowych.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że o otwartej kuchni warto pomyśleć już na etapie projektowania! Zrezygnuj z małej, wąskiej kuchni i niewielkiego salonu. Postaw na przestrzeń i zaaranżuj przepiękny, obszerny salon z kuchnią i jadalnią w dowolnym stylu.

Profi

Profi

Leave a Comment