Blog

Nowoczesne rolety zewnętrzne i ich parametry

Nie da się zaprzeczyć, że rolety zewnętrzne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Warto podkreślić od razu, że jeszcze do niedawna rolety zewnętrzne montowano w pierwszej kolejności w obiektach wykorzystywanych publicznie lub do celów komercyjnych. Ten fakt można akurat bardzo łatwo wytłumaczyć – wiadomo, że dobrej jakości rolety zewnętrzne to dodatkowe zabezpieczenie obiektu przed nieproszonymi gośćmi. Obecnie rolety zewnętrzne pojawiają się coraz częściej także w domach prywatnych.

Dlaczego właściwie warto zdecydować się na rolety zewnętrzne? Trzeba przyznać, że rozwiązanie to ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim opuszczone rolety zewnętrzne bardzo efektywnie redukują ilość wpadającego ciepła, co docenicie z pewnością w upalne letnie dni. To jednak nie wszystko. Szacuje się, że wysokiej jakości rolety zewnętrzne poprawiają izolacyjność w okolicy okien nawet o kilkanaście procent. To bardzo dobry wynik! Nie zapominajmy także o efekcie wyciszenia – nie dość, że rolety chronią w znacznym stopniu przez hałasem z ulicy, to jeszcze niwelują hałas podczas gradu lub deszczu. No i oczywiście kwestie bezpieczeństwa – dobrze dobrane rolety zewnętrzne znacznie poprawiają bezpieczeństwo budynku. Zresztą obecnie na rynku dostępne są też specjalne rolety antywłamaniowe, które także zyskują na popularności.

Bardzo dużą zaletą rolet zewnętrznych, które są obecnie dostępne na rynku, jest ich bogata gama kolorystyczna. Z powodzeniem można dobrać rolety zewnętrzne w każdym w zasadzie kolorze. W praktyce oznacza to, że można rolety w bardzo estetyczny sposób wkomponować w okno, a także w fasadę budynku.

Kolejna istotna kwestia, którą z pewnością należy wziąć pod uwagę, gdy chodzi o zakup nowoczesnych rolet zewnętrznych, jest ich obsługa. Można zdecydować się oczywiście na tradycyjne rozwiązanie, jakim są rolety sterowane ręcznie. Z drugiej strony, jeśli zamierzasz używać rolet w domu stosunkowo intensywnie, lepszym rozwiązaniem może okazać się system sterowany elektrycznie. Tego rodzaju rolety sterowane są za pomocą klawiatury naściennej – to rozwiązanie, które docenisz z pewnością np. w przypadku rolet zewnętrznych zamontowanych na oknach dachowych.

Profi

Profi

Leave a Comment