Blog

Nietypowe okna a wybór rolet

Okna mogą mieć bardzo niestandardowy kształt. Chodzi tutaj zwłaszcza o dekoracyjne okna trójkątne, łukowe czy trapezowe, które są coraz częściej wybierane, ponieważ dodają charakteru każdemu budynkowi. Trzeba jednak zaznaczyć, że, chociaż tego rodzaju okna są bardzo estetyczne, to jednak dobranie do nich odpowiednich osłon okiennych jest dość trudne. Na szczęście jednak obecna oferta rynku jest na tyle urozmaicona, że nawet najbardziej wymagający klienci mogą znaleźć coś dla siebie.

Z myślą o oknach o nietypowym kształcie produkowane są osłony okienne, które można stosunkowo łatwo dopasować do nieregularnego kształtu okna i które będą przy tym praktyczną ochroną przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem, gdy chodzi o okna trapezowe, trójkątne albo łukowe, są rolety kasetowe, plisowane, wolnowiszące oraz pionowe. Tego typu osłony są bardzo efektywne, nic zatem dziwnego w tym, że wybierane są w tej chwili tak często. W tym miejscu należy podkreślić, że istnieje możliwość wykonania rolety na indywidualne zamówienie – wtedy mamy pewność, że będzie ona idealnie dopasowana do konkretnego okna.

Jeśli chodzi o dekoracyjne okna trapezowe oraz trójkątne, dobre efekty można osiągnąć, montując w nich plisy – to rolety nie tylko efektywne, ale także bardzo atrakcyjne. Ze względu na fakt, że produkuje się je z bardzo różnych materiałów, można zamówić plisy o idealnie dobranej kolorystyce, których właściwościom termicznym i ochronnym nie można nic zarzucić. Plisy to właściwie rozwiązanie uniwersalne. Ich relatywnie prosta konstrukcja pozwala na zakrycie nimi powierzchni o dowolnym kształcie.

Mniej elastyczne, jeśli chodzi o dostosowanie do kształtu okna, są rolety kasetowe. Te jednak mają wyjątkowo dobre właściwości ochronne i termiczne, co oznacza, że warto rozważyć i ten wybór. Zwłaszcza, gdy zależy nam szczególnie na dobrej ochronie przed promieniami słonecznymi w gorące, letnie dni. Rolety kasetowe i wolnowiszące nadają się znakomicie do nowoczesnych okien trapezowych.

Profi

Profi