Blog

Najnowsze trendy modowe w roletach

Nowe trendy w aranżacji wnętrz stawiają przed roletami w domu nowe wymagania, tak aby ich styl doskonale komponował się z całością wystroju. Warto zapoznać się z trendami modowymi poszukując najciekawszych kolorów i wzorów tych osłon przeciwsłonecznych do okien.

Trend nr 1 – systemy rolet achromatycznych – systemy bieli, czerni, beżu i wszystkich odcieni szarości

Moda na minimalizm i zwięzłość zagościła również w produkcji rolet. To właśnie achromatyczne systemy roletowe są idealnym rozwiązaniem dla koneserów skandynawskiego designu. Główną cechą stylu skandynawskiego jest zastosowanie we wnętrzu jasnych kolorów, takich jak szarość, biel i beż. Dlatego takie rolety pomogą nadać tej kolorystyce delikatności i stylowości.

Trend nr 2 – systemy wielkogabarytowe – gdy rolety wielkogabarytowe są montowane na dużym oknie

Na półkach sieciowych hipermarketów trudno znaleźć rolety wielkogabarytowe, bardziej celowe jest zamawianie takich rozwiązań do okien bezpośrednio u producenta rolet według indywidualnych wymiarów i kształtów okien. Możesz przeglądać i wybierać tkaniny w katalogu online. Rolety można zamówić online z dostawą i realnymi oszczędnościami.

Trend nr 3 – powściągliwe naturalne kolory

Minimalizm i eko-trendy dyktują modę na nowoczesne rolety okienne. Trendy wzornicze to powściągliwe i solidne kolory tkanin. Doskonale uzupełniają nowoczesne wnętrza i tworzą harmonijne zestawienie kolorów.

Wśród najpopularniejszych kolorów znajdują się szary, beżowy, jasnobrązowy, miętowy i niebieski:

  • Szary to obecnie najpopularniejszy kolor rolet. Prosty i dyskretny idealny partner we wnętrzach skandynawskich i loftowych, dobry wybór dla koneserów prostoty i zwięzłości.
  • Beż to idealny partner do pastelowych wnętrz i wnętrz z ekologicznymi elementami. Nieaktywny na pierwszy rzut oka bawi się ciekawymi odcieniami we wnętrzu pokoju.
  • Jasny brąz to ciekawy kolor, który pojawił się we wnętrzach wraz z rosnącą popularnością eko-designu. Jasnobrązowy orzech dodaje wnętrzom szlachetności i głębi, nadaje pomieszczeniu ciepła i komfortu. Ale jednocześnie jasny brąz to idealny kolor, który można łatwo łączyć w dowolnych wnętrzach.
  • Miętowy – ten delikatny odcień zyskał już dużą popularność we wzornictwie. Świeży i pastelowy zarazem, nadaje wnętrzom miękkości, lekkości i komfortu, uspokaja i dodaje nastroju. Kolor mięty harmonijnie łączy się z jasnymi odcieniami, drewnianym wystrojem i meblami, z metalowymi elementami. Harmonijnie prezentuje się w różnych stylach od klasycznego i nowoczesnego po skandynawski minimalizm.
  • Niebieski i wszystkie jego odcienie są zawsze popularnymi partnerami w klasycznym designie. Kolor ten daje poczucie spokoju we wnętrzu, równoważy energię przestrzeni. Niebieski w połączeniu z drewnem i tkaninami zawsze tworzy przytulność i wygodę.

Trend nr 4 – automatyczne systemy sterowania.

Wraz z upowszechnieniem się mody na inteligentne domy, popularne stają się automatyczne systemy sterowania roletami. Dotyczy to zwłaszcza dużych systemów.

Trend nr 5 – rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc pozostają dziś niezmiennym mistrzem. To najpopularniejszy system, który naprzemiennie wykorzystuje paski transparentne i nieprzezroczyste. Rolety dzień-noc to nowoczesna estetyka we wnętrzu, a także podwójna oszczędność i wygoda.

Profi

Profi