Blog

Moskitiery chronią wnętrze przed różnymi owadami

W Polsce są owady, o których wszyscy wiedzą. A wśród nich irytujący krwiopijcy – komary, obserwowane i słyszane przez wszystkich dzięki monotonnemu brzęczeniu. Komary są również potencjalnymi nosicielami chorób takich jak: gorączka zachodniego Nilu, zapalenie mózgu oraz chorób pasożytniczych (np. malaria). Z tego powodu rośnie popularność montowania w oknie moskitiery, której najważniejszą funkcją jest ochrona przed przedostawaniem się do domu wszelkiego rodzaju owadów: komarów, much, os i innych latających i pełzających nieproszonych gości. Ponadto siatka służy jako przeszkoda dla puchu topoli i kurzu a przydaje się również tym, którzy mają zwierzęta domowe, ponieważ zapobiega ich wypadaniu przez okno.

Moskitiery do okien ochronią dom przed owadami

Podstawą moskitiery jest solidna aluminiowa rama oraz siatka wykonana jest z nowoczesnego wysokiej jakości materiału – czarnego włókna szklanego, które nie podlega starzeniu, jest odporne na rozdarcia, promieniowanie ultrafioletowe i wahania temperatury. Moskitiery są łatwe w użytkowaniu i utrzymaniu, można je łatwo zdjąć i zamontować na oknach. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy zdjąć siatkę i wypłukać ją pod prysznicem. Rodzajów zapięć do moskitier jest kilka, a wszystkie pozwalają łatwo zdjąć siatkę na zimę lub podczas sprzątania.

Grubość aluminiowej ramy na siatce jest minimalna, dzięki czemu zimą można ją przechowywać w dowolnym miejscu. Nowoczesne moskitiery nie tylko nie psują wyglądu plastikowych okien, ale wręcz służą jako ich dekoracja. Jednocześnie widoczność z okien z zainstalowanymi moskitierami praktycznie się nie zmniejsza. Zamawiając moskitiery na wymiar doceniona zostanie indywidualność projektu architektonicznego dzięki czemu staną się dodatkiem i ozdobą Twojego okna.

Jakie moskitiery można zamówić?

Narożniki wewnętrzne moskitiery produkowane są z metalu a zewnętrzne z tworzywa sztucznego. Czy można zamówić kolorowe narożniki? Tak, dostępne są profile turkusowe, białe, brązowe i jeszcze wiele więcej kolorów. Ponadto istnieje możliwość zakupu siatki z profilem w odcieniu złotego dębu i mahoniu. Poza podstawowymi rozwiązaniami występują modele rolowane w kolorze czarnym i białym do zamontowania również w drzwiach balkonowych. Przepuszczalność światła, takich siatek jest wysoka.

Profi

Profi