Blog

Metamorfoza mieszkania? Poznaj trendy wnętrzarskie 2021 roku

Jednym ze sposobów na dobry początek 2021 roku jest metamorfoza mieszkania. Znajdziesz tu porady dotyczące nie tylko rolet i żaluzji, ale także wystroju wnętrza. Poznaj kolory roku 2021 według Pantone i najważniejsze, aktualne trendy wnętrzarskie!

Kolor roku 2021 według Pantone

Jak co roku, Pantone we współpracy z ekspertami w branży, wybiera PANTONE Color of the Year. W tym roku padło na soczysty żółty i stonowaną szarość. Mocno nasycony, cytrynowy żółty ma kojarzyć się z nadzieją na lepsze jutro. Skontrastowany z neutralną szarością jest jeszcze bardziej pozytywny.

Czy żółty rzeczywiście zastąpi popularne dotychczas odcienie naturalne i głębokie kolory tropików? Niekoniecznie. W trendach wnętrzarskich kolor ten póki co nie jest specjalnie widoczny. Jak zawsze, propozycje projektantów są bardzo zróżnicowane. Pozwala to na dobór rozwiązań idealnych.

Metamorfoza wnętrza w roku 2021

W Nowym Roku panuje jedna, ważna zasada – wnętrze powinno gwarantować Ci błogi spokój i poprawę nastroju. Zmęczeni chaosem i problemami uciekamy do domów, które mają być azylem. Nic więc dziwnego, że najnowsze projekty urzekają naturalnością. Na pierwszym miejscu są meble z naturalnych surowców, równie naturalne dodatki i nie mniej naturalne kolory!

Jeśli więc chcesz, aby Twój dom stał się prawdziwym azylem postaw na drewno, plecione meble, hamak, bawełnę. Wszystko to powinno być utrzymane w odcieniach beżu i bieli. Dlatego popularność odzyskują propozycje skandynawskie w nieco nowych wariantach. To na przykład aranżacje skandynawskie inspirowane stylem boho i minimalistyczną stylistyką japońską.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz pozwolić sobie na odrobinę luksusu. W wielu wnętrzach nadal będą pojawiać się welurowe obicia w odcieniach różu, ciepłego żółtego, orientalnej zieleni. Również złote dodatki jeszcze na długo zagrzeją miejsce w naszych wnętrzach.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko stworzyć aranżację idealną do wypoczynku. Uzupełnij ją o rolety rzymskie w naturalnych odcieniach czy drewniane żaluzje. Całość na pewno zaprezentuje się zachęcająco.

Profi

Profi

Leave a Comment