Blog

Kochasz wiosnę? Pokochasz wzory kwiatowe we wnętrzu

Marzysz o dekoracji wnętrza kwiatowymi motywami, ale obawiasz się – czy to nie przesada? Być może nadszedł już czas na realizację planów! Dlaczego kwiaty przepięknie prezentują się we wnętrzu i jak zastosować motywy kwiatowe, by nie przedobrzyć?

Kiedy sprawdzą się kwiatowe tapety?

W niektórych kręgach kulturowych, na przykład w Wielkiej Brytanii, kwiatowe tapety są oczywistością. Dlatego angielskie wnętrza kojarzone są z romantyzmem, komfortem, przytulnym klimatem. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem popularności głębokich, naturalnych barw, kwiatowe wzory zyskały światowe zainteresowanie. Dlaczego?

Kwiatowe motywy po prostu idealnie prezentują się w zestawieniu z głęboką, butelkową zielenią, turkusem, czerwienią i pudrowym różem – to najmodniejsze barwy ostatnich lat. Rozbielone, kwiatowe wzory pojawiają się także we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich i glamour. Wszystko zależne jest od stylistyki kwiatowych dodatków, która jest przecież bardzo różnorodna.

W tego typu wnętrzach przepięknie komponują się kwiatowe tapety. Zazwyczaj pokrywają wyłącznie część powierzchni ściany i są zestawiane z listwami ściennymi oraz klasyczną, białą farbą. We wnętrzach eklektycznych, kolorowych oraz mid-century modern, sprawdzają się tapety mocno nasycone kolorami, a ściany nierzadko są pokryte równie głęboką barwą.

Kwiatowe tekstylia jako dekoracja

Jeśli wolisz unikać stałych rozwiązań, takich jak tapety, możesz postawić na tekstylia z motywami kwiatowymi. Wystarczy kilka niewielkich akcentów, by odmienić charakter wnętrza. Idealnym wyborem są poduszki w kwiatowe wzory. Kwiaty to częsty wybór również gdy chodzi o pościel. Delikatne kwiaty dobrze prezentują się także na obiciach krzeseł czy foteli. Sofy tapicerowane kwiatowymi tekstyliami spotykane są dużo rzadziej, lecz jeśli kochasz kwiaty – to dlaczego nie?

Kwiatowe zasłony mogą okazać się przesadą – wiele zależy od wielkości wnętrza i rozwiązań zastosowanych w aranżacji. Dobrze zaprezentują się natomiast zasłony lub rolety utrzymane w dominującej we wnętrzu kolorystyce. Jeśli szukasz w tym względzie fachowej porady, skontaktuj się z Profi-Rol!

Profi

Profi