Blog

Kilka nowości w aranżacjach wnętrz

Gdy chodzi wystrój wnętrz, stale zaskakują nas nowe trendy. Niektóre z nich z odrzucamy, inne stanowią idealną propozycję. Wybór jest szeroki, zatem znajdziesz coś dla siebie, nawet jeśli poszukujesz czegoś oryginalnego. Sprawdź!

Ciekawe trendy – wystrój wnętrz

Wiele mówi się o mocnych kolorach, jak nasycony żółty. Z drugiej strony, branża wnętrzarska zdaje się żyć własnym życiem. Rośnie potrzeba tworzenia wnętrz harmonijnych, jasnych, naturalnych. Dlatego w praktyce najbardziej popularnym kolorem okazuje się beż, odcienie kremowe, biel, ewentualnie szarość. Jako dodatek często stosowana jest naturalna zieleń, odcienie koloru morskiego i turkusu.

Zatem jeśli kochasz naturalne akcenty i nieprzesadzone aranżacje, rok 2021 stoi przed Tobą otworem! W modzie są także klasyczne materiały, urzekające zarówno naturalnością, jak i elegancją. Bawełniane lub wełniane materiały o różnych splotach, dziergane koce, len – wszystko to sprawdzi się doskonale w takim wnętrzu. Ale to nie wszystko, ponieważ istotne są także szczegóły, dodatki, które nadają aranżacji charakteru.

Modne dodatki w aranżacji wnętrz

Nic nie nada wnętrzu klimatu lepiej niż odpowiednio dobrane dodatki, dekoracje. Obecnie do łask powracają naczynia gliniane, ręcznie tworzone, tradycyjne. Najlepiej, by były utrzymane w kolorach równie naturalnych, jak całe wnętrze. Sprawdza się na przykład porcelana szkliwiona reaktywnie. Idealnie zaprezentuje się także drewno. Z drugiej strony, w nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć nowoczesnych dodatków… Na szczęście producenci już nie raz udowodnili, że nowoczesne akcenty dobrze prezentują się w stonowanych wnętrzach.

Idealnie wyglądają dodatki utrzymane w formie nowoczesnej, lecz neutralne kolorystycznie. Oczywiście najbardziej naturalne jest zwykle szkło lub przejrzyste tworzywa sztuczne. Dlatego w najnowszych projektach często pojawiają się designerskie, przezroczyste krzesła, oryginalne żyrandole, przeszklenia. Całość prezentuje się bardzo dobrze. Dodatkowym, niezwykle ważnym akcentem są drewniane żaluzje lub delikatne rolety w naturalnych odcieniach. Kupisz je w Profi-Rol, zatem skontaktuj się z nami, celem uzyskania porady!

Profi

Profi