Blog

Jesiennie aranżacje wnętrz. Jaki styl wybierzesz w tym roku?

Jesień to czas, który warto sobie nieco ubarwić. Sposobem na osłodzenie jesieni mogą być na przykład urokliwe dekoracje. Jeśli nie przepadasz za kolorami jesieni, nie martw się. Twój salon wcale nie musi mienić się wszystkimi odcieniami pomarańczowego. Wybierz swój własny jesienny styl!

Jesienne dekoracje w stylu amerykańskim

Klasyka chyba nigdy nie straci swego uroku. Zatem miłośnicy jesieni chętnie sięgają po dekoracje z dyni i drewna oraz wielkie bukiety jesiennych kwiatów. Doskonale zaprezentują się wrzosy, zarówno te w doniczce, jak i cięte – w połączeniu z suszonymi i świeżymi dodatkami. Dynie kojarzą się z Halloween i rzeczywiście mogą pełnić taką rolę. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że w zestawieniu ze świeczkami taki dodatek prezentuje się niezwykle klimatycznie. Jeśli jednak nie cenisz sobie szczególnie amerykańskich świąt, wykorzystaj dynie w całości, bez drążenia charakterystycznych otworów. W takiej wersji również wyglądają cudownie!

Dom jesienią? Nie musisz rezygnować z elegancji

Gdy chcesz udekorować wnętrze na jesień, ale wolisz zrezygnować z typowej kolorystyki – nic łatwiejszego. Wykorzystaj ozdoby o metalicznym połysku bądź ceramikę uformowane na kształt dyni. Odpowiednie będą także dekoracje tworzone na wzór zwierząt kojarzonych z jesienią i zimą. Urokliwie zaprezentuje się sowa, lis czy kot. Odmienne dodatki sprawdzą się we wnętrzach industrialnych czy loftowych. Nie chodzi jednak o odmienność kształtu czy tematyki. Wystarczy, że dostosujesz materiał wykonania i styl. Zastosuj dekoracje tworzone z użyciem drutów, drewna i szkła. Dopełnieniem takiej aranżacji będą girlandy lampek o ciepłym świetle. W takim wnętrzu najpiękniej wkomponują się tak zwane lampki Edisona i inne systemy oświetleniowe w stylu retro.

Nie zapomnij o stylowych roletach, żaluzjach czy plisach. Jesienią najlepiej zaprezentują się te o barwach ziemi. Paleta odcieni tego typu jest bardzo szeroka – od eleganckich odcieni kremowych i beżowych po ciepłe brązy, czerwienie i bordo.

Profi

Profi

Leave a Comment