Blog

Jak zastosować tapety w nowoczesnych wnętrzach?

eszcze do niedawna tapety kojarzyły się raczej ze stylistyką retro, glamour lub eklektyczną. Nowoczesne trendy wskazują jednak na nowe zastosowania tapet. W tym celu należy sięgać po odpowiednie, dostosowane względem aranżacji wzory dekoracji ściennych.

Nowoczesne tapety, czyli jakie?

Aktualne trendy są bardzo zróżnicowane. Dlatego nowoczesne wnętrza są utrzymane nie tylko w stylu skandynawskim, ale również industrialnym czy loftowym. Coraz bardziej popularne są również aranżacje w typie lat 50-tych i 70-tych uprzedniego wieku.

W typowo nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach sprawdzają się przede wszystkim tapety we wzory geometryczne, tapety ilustrowane oraz dekoracje ścienne pokryte motywami abstrakcyjnymi. Nierzadko, motywy prezentowane na nowoczesnych tapetach kojarzą się z wyrafinowaną sztuką współczesną. Dzięki temu również w skandynawskim salonie można umieścić dzieło sztuki, które doskonale komponuje się zresztą aranżacji.

We wnętrzach skandynawskich popularne są również tapety z motywem botanicznym. Rezygnuje się z klasycznych wzorów kwiatowych na rzecz delikatnych zielonych liści. Kolejnym często stosowanym motywem są wzory etniczne. Odmienną kwestię stanowią tapety do nowoczesnego pokoju dziecięcego. W takim wypadku dostępna jest szeroka oferta kolorowych motywów.

Tapety we wnętrzach industrialnych i loftowych

Wnętrza aranżowane na wzór nowojorskich loftów mają sobie coś ze stylistyki retro. W aranżacjach tych często łączą się ze sobą elementy nowoczesne oraz te przywodzące na myśl styl z połowy XX wieku. Zależnie od ostatecznego charakteru wnętrza, warto wybierać tapety w kolorach pastelowych, motywy postarzanych powierzchni, lecz również tapety przedstawiające naturę. W loftowych wnętrzach często stosuje się fototapety z motywem zamglonego lasu i surowej przyrody.

Z kolei we wnętrzach industrialnych najczęściej wykorzystywane są tapety we wzory geometryczne, motywy przedstawiające elementy metalowe, pojazdy oraz panoramy miast.
Oprócz ozdób ściennych istotne są również dekoracje okienne. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się proste rolety i żaluzje w kolorach stonowanych lub wyrazistych, zależnie od typu aranżacji.

Profi

Profi

Leave a Comment