Blog

Jak wybrać rolety w odpowiednim kolorze?

Tekstylne rolety chronią nas przez ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Ze względu na fakt, że obecnie producenci oferują nam rolety w bardzo wielu różnych kolorach i wzorach, można z powodzeniem wybrać jakiś ciekawy model, który będzie nie tylko praktyczną osłoną okienną, ale także interesującą dekoracją. Jak wybrać kolor rolet?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad swoim zapotrzebowaniem na światło słoneczne. Jasne rolety wpuszczają więcej światła. Jeśli zatem szukamy rolet tekstylnych do pomieszczeń, w których okna wychodzą na północ, dobrze byłoby rozejrzeć się za roletami w jasnych kolorach. Jeśli natomiast okna pokoju wychodzą na południe, dobrym rozwiązaniem będą rolety w kolorach bardziej intensywnych, które dodadzą charakteru danemu wnętrzu i jednocześnie ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ciekawym rozwiązaniem są także błyszczące rolety metalizowane, które odbijają światło słoneczne. Tego rodzaju rolety sprawdzą się w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych.

Oczywiście kolor rolet powinniśmy dopasować także do konkretnego wnętrza. Wielbiciele klasycznej elegancki mogą pomyśleć o tradycyjnych gładkich roletach albo z jakimś niebyt rzucającym się w oczy wzorem, utrzymanym w stonowanych barwach. Biel, beż, czerń, szarość – te kolory powinny pasować do każdego wnętrza. Tekstylne rolety w stonowanych kolorach mają tę ogromną zaletę, że pasują w zasadzie do każdej aranżacji wnętrza. To nie znaczy bynajmniej, że intensywne kolory nie są dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcemy urozmaicić wnętrze, rolety w odcieniach żółci, kobaltu, czerwieni, intensywnej zieleni itd. mogą być bardzo dobrym pomysłem. Tego typu rolety powinny bardzo dobrze prezentować się we wnętrzach w stylu nowoczesnym.

Warto zwrócić uwagę także i na to, czy mamy do czynienia z barwami chłodnymi czy ciepłymi. Ciepłe kolory jak żółty, pomarańczowy, czerwony itd., nadają się doskonale do salonu, pokoju dziecięcego, kuchni itd. Jeśli jednak szukamy rolet do sypialni lepiej byłoby zdecydować się na chłodne kolory, np. odcienie błękitu, które sprzyjają wyciszeniu.

Profi

Profi