Blog

Jak wybrać rolety do sypialni: sekrety uroczego miejsca, w którym chcesz się obudzić

Każdy potrzebuje miejsca, w którym nabierze sił witalnych i zrelaksuje się po ciężkim dniu. Dlatego dla wielu osób kwestia stworzenia w domu środowiska, które pomogłoby zmniejszyć stres jest ważna. I jest takie miejsce – to sypialnia. To przestrzeń, która decyduje o tym, jak szybko człowiek odzyska siły, czy będzie w stanie uzupełnić zużytą energię i z przyjemnością rozpocząć dzień! Dlatego ważne jest, abyśmy spali na wygodnym łóżku i otaczali się przedmiotami, które mogą dać poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Dlaczego potrzebujesz rolet do okien sypialni?

Nowoczesne rolety do sypialni mają za zadanie nie tylko zachować prywatność pomieszczenia, ale także zapewnić dobry wypoczynek w nocy, a czasem w ciągu dnia. W końcu łatwo ją naruszy przejeżdżający obok domu samochód i lampa oświetlająca ulicę. A promienie słoneczne powodują niedogodności zarówno latem, jak i zimą. Jest to ważne dla tych, którzy zmuszeni są spać po pracy w nocy lub dla mam, które spędzały czas przy łóżeczku dziecka. Nowoczesne rolety spełniają wymagania projektantów, aby stworzyć spokojne otoczenie: są łatwe w obsłudze, sprawiają, że pomieszczenie jest przestronne, dają spokój. I są znacznie bardziej funkcjonalne niż zwykłe zasłony i doskonale uzupełniają każdy styl pomieszczenia.

Zalety rolet we wnętrzu sypialni

  • Możliwość doboru odpowiedniego systemu do swoich okien (niestandardowy kształt, okno dachowe lub drewniane ramy).
  • Materiał o różnym stopniu przepuszczalności światła.
  • Szeroki wybór materiałów o różnych kolorach i fakturach.
  • Zajmują minimum miejsca przy oknie i oszczędzają miejsce.
  • Ręczna lub automatyczna metoda sterowania.

Rolety to arkusz tkaniny zwinięty w kasecie przymocowanej do ramy, ściany lub sufitu. Opuszczone do końca płótno zamyka okno i można cieszyć się brakiem światła słonecznego. Aby wpuścić światło wystarczy podnieść roletę na wymaganą wysokość. Producenci proponują zwrócenie uwagi na roletę dzień-noc. Jej osobliwością jest to, że paski gęstej i przezroczystej tkaniny naprzemiennie tworzą oryginalny wzór na oknie, który z pewnością stanie się ozdobą każdej sypialni.

Piękne rolety w sypialni!

Wybierz rolety do okien, w których tkanina porusza się w prowadnicach. Dzięki temu światło nie będzie w stanie przebić się do pomieszczenia nawet w małych dawkach. Oznacza to, że rolety z kasetą i prowadnicami w sypialni pozwolą Ci zasnąć nawet w dzień, a nocą spokojnie spać nawet przy jasnych reflektorach przejeżdżających pojazdów. Jest to szczególnie łatwe w przypadku materiału zaciemniającego. Rolety zaciemniające posiadają specjalne podłoże, które pozwoli na całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Przy wyborze rolety do sypialni projektanci zalecają wybór materiałów o przyjemnej w dotyku fakturze w neutralnych odcieniach, tkanin żakardowych o ciekawym wzorze. Zapewnią przewiewność pomieszczenia.Trudno wybrać? Niech to będą rolety w sypialni z naturalnej palety. Na przykład zielony, beżowy, brązowy, pomarańczowy. Z pewnością stworzą spokojną atmosferę harmonii, w której można cieszyć się relaksem. Zabawa kolorem w sypialni jest do zaakceptowania, wystarczy pozostawić na pierwszym miejscu pastelowe kolory.

Profi

Profi