Blog

Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Wraz z nadchodzącą wiosną mnożą się pomysły na aranżację wnętrz. Jaki koncept wybrać? Wyróżniają się aranżacje w typie boho – niezobowiązujące, kolorowe, a zarazem wyważone.

Aranżacja w typie boho – od czego zacząć?

Jak sama nazwa wskazuje, we wnętrzu boho powinny znaleźć się dekoracje nawiązujące do sfery etnicznej. Dodatki te mogą nawiązywać zarówno do kultury rodzimej, jak i zupełnie odległej. Nierzadko, istotnym elementem aranżacji boho jest eklektyzm, a więc artystyczny misz-masz. Nie należy więc bać się szalonych pomysłów w typie bohemy! Warto jednak zacząć od określenia konkretnej stylistyki. Wybierasz dekoracje w stylu góralskim, a może indiańskim, egzotycznym bądź hippie? Określ swój wybór i dobierz odpowiednią kolorystykę, a także styl umeblowania.

Jak umeblować wnętrze w stylu boho?

Ze względu na widoczne nawiązania do stylistyki hippie, w przypadku wnętrz boho szczególnie popularne są właśnie meble w typie lat 60-tych i 70-tych. Szeroko rozumiana stylistyka połowy ubiegłego stulecia zyskała obecnie nową nazwę, a więc . Zestawy meblowe mid-century modern doskonale wpisują się w stylistykę boho. Są to funkcjonalne zestawy wypoczynkowe o zaokrąglonych bokach, najczęściej pokryte welurem, aksamitem czy pluszem w modnych odcieniach, takich jak głęboka zieleń, odcienie morelowego, pastelowy róż i słynny odcień living coral. Jako stoliczki kawowe sprawdzają się niskie, drewniane ławy o równie zaokrąglonym kształcie. W oknach pojawiają się dobrane kolorystycznie zasłony lub rzymskie rolety. Ciekawym dodatkiem są tapety w orientalne wzory, choć nierzadko spotyka się wnętrza boho jasne, rozbielone, o gładkich ścianach. Istotą tego stylu jest większa niż zazwyczaj dowolność, zatem trudno mówić o specjalnych ograniczeniach.

Stawiasz na rozwiązania przytulne, oryginalne, z dużym naciskiem na styl hippisowski, orientalny lub etniczny? Aranżacja wnętrza w stylu boho to świetny pomysł i doskonała zabawa, której efekty są zaskakująco stylowe.

Profi

Profi