Blog

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie? Liczy się styl i funkcjonalność

Oświetlenie musi być dostosowane względem warunków panujących w pomieszczeniu. Rola oświetlenia nie kończy się jednak na funkcjonalności! To, jakie lampy, kinkiety i abażury wybieramy, ma ogromne znaczenie, gdy chodzi o design wnętrza.

Najmodniejsze rozwiązania oświetleniowe 2020

Lampy możemy obecnie dobrać perfekcyjnie względem aranżacji wnętrza. Oczywiście, dostępne są klasyczne propozycje, a więc lampy z bielonym szkłem i prostym metaliczny kinkietem. W nieco bardziej ekstrawaganckich wnętrzach warto postawić na odważniejsze rozwiązania oświetleniowe.

W nowoczesnych wnętrzach glamour i art-deco prym wiodą kryształowe żyrandole. Mogą to być typowo barokowe żyrandole w stylu luksusowym. Prezentowane są jednak również wersje eklektyczne, które łączą w sobie ekskluzywność kryształu i nowoczesność formy. Aranżacje mid-century modern warto natomiast uzupełnić o lampy sufitowe z otwartym abażurem. Polecane kolory abażurów to wszystkie odcienie pustynne, a także ciepłe brązy. Nierzadko tę prostą opcję uzupełnia się o kryształowe zdobienia.

Lampa na wzór nowojorski? Oświetlenie do wnętrz loftowych

Nowojorskie lofty podbiły serca designerów na całym świecie. Unikalne lampy loftowe zdobią coraz więcej mieszkań, domów, lokalów komercyjnych. Nic dziwnego, bowiem połączenie drucianego abażuru i ozdobnej żarówki rzeczywiście przyciąga wzrok. Co więcej, tego typu aranżacje nie muszą być wcale pozbawione nastrojowej nuty. W celu uzyskania atmosfery relaksu wystarczy wyposażyć się w żarówki emitujące przygaszone, ciepłe światło.

Same tylko żarówki Edisona prezentują się niezwykle klimatycznie. Nic więc dziwnego, że to właśnie girlandy z żarówkami zdobią namioty weselne i lokale gastronomiczne. Taki sposób na klimat warto wykorzystać także w przestrzeni domowej.

Oprócz tego, niezwykle istotny jest dostęp do naturalnego światła dnia, niezbędnego dla zachowania prawidłowego rytmu dobowego. Dlatego oferujemy zróżnicowany wachlarz rolet, dostosowany do potrzeb szerokiej grupy klientów!

Profi

Profi