Blog

Faktury 3D – nowy trend w wystroju wnętrz

Rok 2020 to czas zmian również w dziedzinie aranżacji wnętrz. Jednym z najważniejszych trendów okazały się dodatki trójwymiarowe. Warto wiedzieć, w jaki sposób odmienić wnętrze z użyciem dekoracji w stylu 3D.

Nowy wymiar w aranżacji wnętrz, czyli dodatki 3D

Nowoczesne pomieszczenia warto uzupełniać o trójwymiarowe faktury. Nie chodzi tu o tapety dające efekt 3D, ale o geometryczne dodatki w tym formacie. Jakie ozdoby zastosować, aby wprowadzić ten trend? Przykładem są płytki 3D dostępne w najróżniejszych kształtach. Znaleźć można na przykład płytki pokryte trójwymiarowymi falami. Miłośnicy prostoty znajdą płytki z kwadratami czy prostokątami w formacie 3D. Natomiast jeśli szukasz rozwiązań oryginalnych, designerskich – zwróć uwagę na płytki trójwymiarowe z kształtami o nieregularnych wymiarach. Hitem są dodatki wyglądające jak zmięte, rozbite. Ciekawy jest na przykład efekt rozbitych, mlecznych kafelek. Alternatywą dla płytek są duże panele 3D, z których pomocą można uzyskać podobną aranżację – z zastosowaniem jednej dużej płyty.

Dekoracje 3D a stylistyka wnętrza. Jakie dodatki wybrać?

Dekoracje 3D dostępne są w różnych formach i mogą być wykonane z wielu materiałów. Decydując się na aranżacje rustykalne warto sięgnąć po trójwymiarowe ozdoby z drewna. Przykładem jest drewniany panel w stylu plastra miodu, który prezentuje się naprawdę niesamowicie. Z kolei w nowoczesnych wnętrzach o klasycznym stylu należy sięgać raczej po ceramiczne płytki. Natomiast gdy chodzi o pomieszczenia industrialne, można zastosować geometryczne dekoracje metalowe. We wnętrzach typowo nowojorskich trójwymiarowe ozdoby metalowe sprawdzą się na przykład na suficie.

Warto pamiętać, że ozdoby 3D to nie tylko płyty montowane na ścianach i sufitach. To także rzeźby, geometryczne abażury, designerskie przedmioty codziennego użytku. Zwykła lampa stołowa, przycisk do papieru czy inne dodatki mogą spełniać rolę dekoracyjną. Być może ozdoby trójwymiarowe sprawdzą się również w Twoim domu?

Profi

Profi

Leave a Comment