Blog

Dlaczego markizy są potrzebne w domach i lokalach komercyjnych?

Do przestrzeni handlowej, restauracji, sklepu a także domów prywatnych można zastosować skuteczne i estetyczne markizy, które pozwalają zachować komfort wizualny i zaciemniający. Jest to szczególnie ważne w czasie upałów, ale również w sezonie wiosenny markizy stanowią praktyczne zabezpieczenie przed deszczem i kurzem. Dlatego ważne jest, aby każdy właściciel nieruchomości zwracał uwagę na nie tylko na komfort wnętrza pomieszczenia, ale również na ochronę okien i tarasów.

Markizy – jakie mają znaczenie?

Głównym zadaniem każdej markizy jest zapobieganie wnikaniu światła słonecznego oraz wszelkiego rodzaju opadów i kurzu. Montuje się je nad oknem lub tarasem. Dzięki solidnym markizom wzmocnionym stelażem ze stali i aluminium powierzchnia nagrzewa się mniej. Można zamówić markizy na wymiar wykonane z designerskich, estetycznych materiałów sprawiając, że pobyt na tarasie będzie przytulny.

Dodatkową zaletą jest to, że markizy mogą stać się narzędziem reklamowym przyciągającym nowych klientów. Tak więc piękne kolorowe zadaszenia chronią użytkowników i ozdabiają elewację budynku. Im bardziej przemyślany projekt, tym łatwiej będzie wyróżnić się na tle innych lokali użytkowych. Producent zapewnia markizy wykonane z zaimpregnowanych tkanin posiadających doskonałe właściwości hydrofobowe. Ponadto zapewnia wykonanie pomiaru i profesjonalny montaż.

Dlaczego markizy są potrzebne w domach i lokalach komercyjnych?

  • Skuteczna ochrona. Dzięki wysokiej jakości materiałom, zapewniają komfort użytkowania i obsługi, zapobiegają przegrzaniu obiektów, chronią przed deszczem a także przed spadającymi kasztanami, liśćmi itd. Markizy skutecznie zacieniają pomieszczenia i chronią elementy wnętrza przed blaknięciem.
  • Estetyka. Markizy prezentują się bardzo schludnie, doskonale współgrają z wszelkimi zabytkami, uzupełniają architekturę i nie naruszają ogólnego postrzegania przestrzeni miejskiej. Sprawdzają się na tarasach, w ogrodach i na balkonach.
  • Praktyczność. Trwałe okucia, tekstylia do poszycia markizy wytrzymują stałe działanie wilgoci, porywistego wiatru i letniego słońca. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość regulowania kąta nachylenia a dzięki zastosowaniu kaset aluminiowych można schować w nich markizy. Markizy zacieniają również teren wokół basenu, placu zabaw, szklarni z fantazyjnymi roślinami.
  • Oszczędność energii elektrycznej. Ponieważ do pomieszczenia wpada mniej światła słonecznego, temperatura nie rośnie zbyt wysoko, co pozwala na niższy poziom chłodzenia klimatyzatora.
  • Markizy na zmówienie wyposażone są w sterowanie ręczne lub elektryczne, ponadto nowoczesne modele mogą zostać wyposażone w czujniki wiatrowe.

Markizy mogą zostać wykonane na dowolny wymiar i dopasowane stylistycznie do preferencji oraz przeznaczenia. Duży wybór materiałów w ciekawej kolorystyce pozwoli nie tylko ochronić przed promieniami UV, ale również świetnie udekoruje także taras czy ogród.

Profi

Profi