Blog

Design na święta. Nieoczywiste aranżacje świąteczne

Kochasz magię świąt i tradycyjne dekoracje? A może interesują Cię pomysły na nietypowe ozdoby świąteczne? Znajdziesz tu propozycje ciekawych, oryginalnych aranżacji świątecznych.

Świąteczny design w stylu rustykalnym

Styl rustykalny w święta często przeplata się ze stylistyką industrialną, loftową czy nowoczesną. Rustykalne i designerskie dekoracje świetnie prezentują się właśnie we wnętrzach surowo urządzonych, pełnych cegły, szkła, drewna i miedzianych dodatków. Szczególną uwagę warto zwrócić na tekstylia z podobiznami reniferów, a także drewniane ozdoby nawiązujące do bieguna polarnego.

Doskonale sprawdzą się także szklane lub plastikowe, przezroczyste bombki. W ich wnętrzu można umieścić wszystko, od gałązek jemioły po białe piórka. Obowiązkowym uzupełnieniem takich aranżacji jest drzewko w doniczce i jemioła. Zieleń można prezentować bez żadnych dekoracji lub zdobić ją drewnem, szklanymi bombkami i pierniczkami.

Nowoczesne aranżacje świąteczne

Miłośnicy stylu nowoczesnego mogą skusić się na ciekawe zestawienie czerni, bieli i złota. To połączenie prostoty skandynawskiej i klasycznej elegancji nie ma sobie równych. Całość warto zestawić z głęboką zielenią i matowym złotem. Jeśli chodzi o wyrafinowaną elegancję, doskonałym wyborem może okazać się kolor ciemnej wiśni, który przepięknie zestawia się ze złotem.

Z kolei dla tych, którzy chcą zrezygnować ze świątecznego przepychu, idealne są ozdoby robione własnoręcznie. Świetnym rozwiązaniem są bombki decoupage, słoiczki ze świecą wypełnione sztucznym śniegiem czy papierowe ozdoby na choinkę. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie i przywodzi na myśl aranżacje świąteczne z dawnych lat.

Jeśli chcesz, by w tym roku świąteczne dekoracje były wyjątkowe, z pewnością te propozycje okażą się przydatne. Spraw, by te święta zapadły Wam w pamięć!

Profi

Profi