Blog

Automatyczne rolety antywłamaniowe z silnikami Somfy

Rolety antywłamaniowe przeznaczone są do ochrony okien zarówno w domach prywatnych jak i w bankach oraz sklepach. Można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba spełnienia podwyższonych wymagań bezpieczeństwa. Produkty są łatwe w montażu. Automatyka do tych rolet zapewnia wygodę, niezawodność i gwarantuje bezpieczeństwo sterowania, a także pozwala kontrolować dostęp do pomieszczeń.

Rolety antywłamaniowe z silnikami Somfy

System automatycznego sterowania roletami składa się z napędu elektrycznego (silnika) zamontowanego wewnątrz wału rolety oraz wyłącznika lub panelu sterującego. W przypadku zastosowania napędu skrzydło mocowane jest za pomocą pierścieni poprzecznych lub profilu mocującego. Automatyczne sterowanie zapewnia wygodne podnoszenie i opuszczanie rolet bez żmudnego obracania czy zwijania. Silniki elektryczne mają różne funkcje. Systemy zasilania i sterowania pozwalają zautomatyzować systemy roletowe dowolnej wielkości oraz zapewniają najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób sterowania. Czas działania i niezawodność systemu zależą bezpośrednio od jakości takich urządzeń. Na szczególną popularność zasługują napędy elektryczne Somfy.

Niezawodność siłowników Somfy do rolet zewnętrznych

Jeżeli zastosowano niezawodny silnik do rolet Somfy nie będzie wymagał on konserwacji. Silnik pracuje prawie bezgłośnie, ponieważ zastosowano specjalny mechanizm przekładni. Podczas otwierania i zamykania rolety antywłamaniowych nie ma ruchu bezwładnościowego, ponieważ odpowiadają za to hamulce tarczowe. W przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej sterowanie odbywa się w trybie ręcznym. Do rolet o dużej powierzchni stosuje się specjalną korbę.

Funkcje montażu obejmują:

  • Specjalne złącza wtykowe zapewniające niezawodny styk.
  • Kable prowadzone w specjalnych kanałach, co zapewnia ich ochronę.
  • System ma minimalną liczbę różnych połączeń, co zapewnia dodatkową wytrzymałość.
  • Montaż przewodów i napędu odbywa się bez użycia śrub (metodą Clic).

Na żywotność mają wpływ nie tylko warunki starannej eksploatacji, ale także zgodność parametrów napędu z charakterystyką konstrukcyjną, a także brak nagłych spadków napięcia, które są charakterystyczne dla niestabilnej sieci elektrycznej zapewniającej zasilanie napędu.

Możliwości automatyzacji rolet

  • Ochrona przed słońcem. Jeśli zainstalujesz czujnik nasłonecznienia, roleta zewnętrzna zamknie się rano i podniesie się wraz z nadejściem wieczoru.
  • Ochrona przed włamaniem. Za pomocą timera można ustawić automatyczne zamykanie rolet wraz z nadejściem zmroku i otwieranie wraz z pierwszymi promieniami słońca.
  • Sterowanie jednym dotykiem. Urządzenia do sterowania grupowego umożliwiają jednym kliknięciem otwieranie lub zamykanie wszystkich rolet naraz, zamykanie tylko rolet na pierwszym piętrze lub w określonym pomieszczeniu.
  • Zamykanie rolet zewnętrznych. Po uruchomieniu alarmu rolety zamkną się.
  • Zapewnienie dostępu w przypadku pożaru. Jeśli podłączysz urządzenie sterujące do czujnika dymu, rolety otworzą się automatycznie w przypadku pożaru.

Silniki elektryczne mają różne funkcje. Systemy zasilania i sterowania pozwalają zautomatyzować systemy roletowe dowolnej wielkości oraz zapewniają najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób sterowania.

Profi

Profi