Blog

Aranżacje wnętrz na miarę 2020 roku – jakie kolory wybierać?

Remonty i nowości często kojarzą się z okresem wiosennym, czasem zmian. Dobór kolorów jest niezwykle ważny, gdy chodzi o szybką i efektowną zmianę charakteru wnętrza. Być może sprawdzi się kolor roku 2020 proponowany przez Pantone?

Kolor roku 2020 według Pantone

Istotą każdej aranżacji wnętrza jest nie tylko stylistyka mebli i dodatków, ale także ich kolor. Barwy oddziałują na psychikę i wprowadzają w konkretny nastrój. Ważny jest kolor zestawu wypoczynkowego, jak i tekstyliów, rolet okiennych czy zasłon. W końcówce uprzedniego roku marka Pantone zaproponowała kolor roku 2020. To spora odmiana w porównaniu do gamy barw z roku ubiegłego. Żegnając urokliwy Living Coral witamy PANTONE 19-4052 Classic Blue.

Jak brzmi uzasadnienie? W tych niepewnych, niespokojnych czasach warto powrócić do kojącej klasyki. Classic Blue to odcień, za który podziękuje nam nasza psychika. Jak mówi Leatrice Eiseman z Pantone Color Institute: „odcień Classic Blue ma niezwykły wpływ na naszą psychikę. Uspokaja, koi, wycisza”. Z drugiej strony odcień klasycznego błękitu ma motywować do rozmyślań, kontemplacji, poszerzania perspektyw. Jest to bowiem kolor wieczornego, rozgwieżdżonego nieba, w które wpatrujemy się poszukując odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Jakie kolory wybierać w 2020 roku?

Oczywiście, trudno byłoby zaaranżować wnętrze błękitne, bez kontrastowych akcentów kolorystycznych. W świecie designu popularne są także inne barwy, a wśród nich wyróżnić można Flame Scarlet i Saffron. Flame Scarlet to połączenie czerwieni i różu, przepięknie komponujące się z klasycznym błękitem. Z kolei Saffron to równie urokliwy, ciepły i kojący odcień żółtego. Wszystko to zestawia się w całość, która pozytywnie nastraja domowników.

Czy klasyczny odcień niebieskiego sprawdzi się również w Twoim wnętrzu? To uniwersalna propozycja, dlatego dodatki w tym kolorze niemal w każdym zestawieniu prezentują się dobrze. Wystarczy kilka niebieskich akcentów, by miejsce zyskało zupełnie odmienny klimat.

Profi

Profi