Blog

Jak wybrać odpowiednie rolety tekstylne?

Rolety tekstylne to bardzo popularne obecnie osłony okienne. Są estetyczne, praktyczne, można je łatwo zamontować – nic zatem zaskakującego w tym, że klasyczne rolety tekstylne są tak chętnie montowane zarówno domach i mieszkaniach prywatnych jak i w siedzibach firm. Jak wybrać odpowiednie rolety tekstylne? Podpowiemy Wam, co wziąć pod uwagę, aby Wasze rolety perfekcyjnie pasowały do konkretnego okna.

Przede wszystkim trzeba dokonać niezbędnych pomiarów. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że w zależności od rodzaju rolety potrzeba mniej lub więcej miejsca na jej montaż. Są przecież dostępne modele, które montuje się na ramie okiennej, do ściany albo do sufitu. Jeśli chcesz wybrać dobre rolety, zastanów się od razu czy preferujesz montaż inwazyjny czy też nieinwazyjny. Pomiary okna zapisz.

Kolejna kwestia to wybór odpowiedniego typu rolety. Uniwersalnym rozwiązaniem są klasyczne rolety o prostej formie. Jeśli jednak wolisz bardziej dekoracyjny wariant, możesz zdecydować się także na rolety rzymskie – to rozwiązanie funkcjonalne jak zwykłe rolety i jednocześnie tak dekoracyjne, jak eleganckie zasłony. A może lubisz przede wszystkim praktyczne rozwiązania? Jeśli tak, rekomendujemy Ci rolety typu „dzień i noc”, które składają się z tkaniny zaciemniającej i transparentnej, które można dowolnie regulować i tym samym dostosować ilość wpadającego światła do swoich indywidualnych potrzeb.

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materiału. To od niego zależy, ile światła będzie przedostawać się do danego pomieszczenia po opuszczeniu rolety okiennej. Na rynku dostępne są rolety tekstylne o różnym stopniu transparentności – od bardzo przejrzystych po mocno zaciemniające, które wykonane są z materiału z powłoką odbijającą promienie słoneczne.

Oczywiście roleta powinna pasować do konkretnego wnętrza. Jeśli zdecydujesz się na neutralny kolor, roleta będzie dyskretnym dopełnieniem aranżacji sypialni lub salonu. Z drugiej strony możesz postawić na bardziej wyrazisty kolor lub wzór i tym samym wykorzystać osłony okienne jako zwracające uwagę dekoracje.

 

Profi

Profi

Leave a Comment