Blog

Jak wybrać odpowiednią moskitierę?

Lato to pora roku, która ze względu na wysoki temperatury skłania nas do otwierania okien. Otwarte okna mają tę wielką zaletę, że nawet w domu lub mieszkaniu możemy cieszyć się świeżym powietrzem. Jednak otwarte okna oznaczają także, że do domu wlatują komary, muchy oraz inne owady. Jak się przed nimi skutecznie chronić? Rozwiązaniem są nowoczesne moskitiery.

Przy wyborze moskitiery warto zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości są jej oczka. Mamy dla was dobrą wiadomość – bez problemu można zamówić nowoczesne moskitiery, które z jednej strony mają małe oczka (które skutecznie chronią przed owadami), z drugiej natomiast nie zakłócają przepływu powietrza. W praktyce oznacza to, że takie moskitiery zamontowane w oknach nie sprawią, że w Waszym domu zrobi się duszno w gorące, letnie dni.

Szukając praktycznej moskitiery, warto zwrócić uwagę także i na to, jak konkretne moskitiery przepuszczają światło. Dobra moskitiera powinna mieć taką siatkę, aby nie ograniczała ona widoczności i nie zaciemniała pomieszczenia. Na ten aspekt naprawdę warto zwrócić uwagę przy zakupie ochrony przed owadami.

W tym miejscu warto podkreślić, że dobrze zamontowane moskitiery naprawdę znakomicie chronią przed dokuczliwymi owadami. To jednak nie koniec ich atutów. Warto mieć świadomość także i tego, że moskitiery zatrzymują skutecznie także i różnego rodzaju zanieczyszczenia – zarówno liście z drzew jak i kurz. To kolejny ważny argument za inwestycją w moskitierę.

Obecnie na rynku oferowane są moskitiery w różnych wariantach kolorystycznych. Możecie zdecydować się na siatkę czarną, szarą lub białą. Ponadto także i ramki oferowanych moskitier mogą mieć różne kolory. W praktyce oznacza to, że możecie dopasować nowoczesną moskitierę bardzo dobrze do Waszego okna. Jeśli macie w domu tradycyjne plastikowe okna, dobrym rozwiązaniem będzie moskitiera z białą lub szarą ramą. Jednak bez problemu możecie zamówić także moskitierę z ramą zbliżoną kolorystycznie do ram z naturalnego drewna. Co istotne, możliwe jest zamówienie moskitiery na wymiar, dopasowanej do konkretnego okna.

Profi

Profi

Leave a Comment