Blog

Żaluzje z drewna, czyli rozwiązania ekologiczne w domu

Coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań także w zakresie aranżacji domu. Jeśli jesteście zainteresowani ekologicznymi osłonami okiennymi, które będą mieć naturalny urok i jednocześnie zapewnią Wam dobrą ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu domach i mieszkaniach są klasyczne drewniane żaluzje.

Tradycyjne żaluzje z drewna to rozwiązanie, które jest bardzo dobrze znane. Była czas, kiedy zostały wyparte przez żaluzje aluminiowe, jednak obecnie ze względu na popularność naturalnych materiałów, klasyczne żaluzje z drewna wracają do łask. Jednego możecie być pewni, drewniane żaluzje w oknie na pewno będą przyciągać wzrok. Dużym atutem drewnianych żaluzji jest ich ponadczasowy charakter, a także fakt, że w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, drewno zawsze wygląda szlachetnie.

Oczywiście w przypadku drewna można zdecydować się na żaluzje w różnych kolorach. Jak najbardziej można dobrać lakiery ekologiczne, które są przyjazne naszemu zdrowiu. Tym samym nie będzie problemu z dostosowaniem żaluzji do stylu aranżacyjnego, estetyki panującej w konkretnym pomieszczeniu. To jednak nie wszystko. Oto inne argumenty przemawiające za wyborem ekologicznych żaluzji drewnianych:

  • naturalny materiał, który pasuje doskonale do każdego stylu aranżacyjnego;
  • można wybrać różną szerokość lameli, co oznacza, że da się dostosować żaluzje do swoich potrzeb;
  • dostępne są modele z dwoma systemami sterowania – zarówno koralikowym, jak i elektrycznym;
  • żaluzje z drewna można łatwo zamontować.

Jak już wspomnieliśmy, dostępne są drewniane żaluzje barwione ekologicznymi środkami. Można zawsze upewnić się, czy dany producent stosuje przyjazne środowisku bejce i lakiery. Warto podkreślić jeszcze, że drewniane żaluzje mają specjalną powłokę ochronną, która ma za zadanie chronić przed kurzem. Dzięki tej powłoce różnego typu zanieczyszczenie nie mogą wnikać w strukturę drewna. Dlaczego taka ochrona jest ważna? To właśnie dzięki niej można oczekiwać, że drewniane żaluzje będą wyglądać świeżo i atrakcyjnie nawet po latach.

Profi

Profi

Leave a Comment