Blog

Rolety zewnętrzne – plusy i minusy tego rozwiązania

Nie da się zaprzeczyć, że coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domach mieszkalnych, jak i budynkach wykorzystywanych gospodarczo. Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju solidne wykonane rolety mogą stanowić bardzo dobre zabezpieczenie przed ewentualnym włamaniem. Właśnie kwestie bezpieczeństwa są bardzo istotnym argumentem za zainwestowaniem w tego typu osłony okienne.

Faktem jest, że wysokiej klasy rolety zewnętrzne znacznie poprawiają bezpieczeństwo. To znakomite zabezpieczenie przed włamaniami. Pamiętamy, że włamywacze bardzo często dostają sie do mieszkań i domów właśnie przez okno. Dobrej jakości roleta zewnętrzna może skutecznie udaremnić ich zamiary.

To jednak nie wszystko. Nie powinniśmy zapominać i o tym, że dobre rolety zewnętrzne to znakomita izolacja termiczna. To oznacza, że przydadzą się zarówno latem, jak i zimą. W gorące letnie dni rolety zewnętrzne, gdy tylko je opuścimy, będą skutecznie chronić przed upałem. Z kolei zimą rolet tego typu ochroną przed stratami ciepła, a tym samym przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Producenci rolet zewnętrznych starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. To oznacza, że można znaleźć rolety, które da się zamontować zarówno w nowych, dopiero co stawianych, budynkach, jak i takie modele, które będą się doskonale sprawdzać także w budynkach stojących już od dawna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że obecnie oferowane rolety zewnętrzne to stabilne konstrukcje, których estetyce nie można nic zarzucić. W zasadzie można je potraktować nawet jako swego rodzaju element dekoracyjny. Istotne jest, że można je dopasować do fasady budynku pod względem kolorystycznym.

Obecnie można zdecydować się na rolety natynkowe, podtynkowe oraz nakładane na ramę okna. Te pierwsze idealnie nadają się w przypadku budynków już istniejących – montaż rolety nie jest zbyt inwazyjny. Rolety podtynkowe są bardzo estetyczne, poza tym poprawiają bilans energetyczny budynku. Z kolei ostatni typ rolet jest nieodłącznym elementem okna, należy je zakładać podczas montażu okien.

Profi

Profi

Leave a Comment