Blog

Rolety transparentne i ich zalety

Nie da się zaprzeczyć, że rolety to coraz bardziej popularne osłony okienne. Rolety są estetyczne, łatwe w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Do tego dochodzi fakt, że można zdecydować się na rolety tekstylne w praktycznie dowolnym wzorze i kolorze. Jeśli szukasz rolet, które będą z jednej strony chronić skutecznie przed oślepiającym słońcem, a z drugiej strony pozwolą Ci cieszyć się naturalnym światłem, polecamy Ci rolety transparentne. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Transparentne materiały w subtelny sposób filtrują światło, co w praktyce oznacza, że jak najbardziej możesz cieszyć się światłem dziennym, jednocześnie bardziej intensywne promienie są przez takie rolety skutecznie tłumione. Oczywiście także rolety transparentne skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Z racji tego, że zapewniają tylko minimalną widoczność przez materiał, jak najbardziej możesz także rolety tego typu wykorzystywać do chronienia swojej prywatności. Z pomocą takich rolet możesz efektywnie chronić dane wnętrze przed nieprzyjemnym przegrzaniem.

W jakich pomieszczeniach rolety transparentne będą dobrym pomysłem? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość -takie rolety będą świetnie wyglądać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ono urządzone. Z rolet transparentnych lepiej tylko zrezygnować w sypialni. Dlaczego? Nie zapominajmy o tym, że takie rolety rozświetlają pomieszczenie, a taka cecha niekoniecznie jest pożądana w sypialni. Chyba, że lubisz budzić się wraz z pierwszymi promieniami słońca o poranku! Dużą zaletą rolet transparentnych jest fakt, że skutecznie powiększają optycznie małe pomieszczenia.

Na rynku dostępne są rolety transparentne z różnych materiałów, zarówno z lnu i bawełny, jak i z tworzyw syntetycznych, np. z poliestru. Ten drugi wariant polecamy wszystkim, którym zależy na większej trwałości rolet. Rolety z poliestru są bardziej odporne na działanie promieni słonecznych, a poza tym zachodzi mniejsze ryzyko przetarcia lub deformacji. Wybierając takie rolety, pamiętaj, że ze względu na ich przejrzystość ich kolor wydaje się być bledszy niż jest w rzeczywistości

Profi

Profi

Leave a Comment