Blog

Rolety rzymskie. Rozwiązanie do każdego okna

Jeśli szukacie osłon okiennych, które będą łączyły w sobie funkcjonalność rolet tekstylnych i jednocześnie będą dekoracyjne, jak tradycyjne zasłony, zachęcamy do zainwestowania w bardzo popularne ostatnimi czasy rolety rzymskie. Eleganckie rolety rzymskie to rozwiązanie, które pasuje w zasadzie do każdego okna – zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i biurowych.

Nie da się zaprzeczyć, że rolety rzymskie są bardzo stylowe. Można zdecydować się na modele z różnych materiałów. Kiedy rolety tego typu są opuszczone, bardzo dobrze chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jednocześnie zwinięte mają charakterystyczne dekoracyjne fałdy, które same w sobie stanowią niebanalną dekorację okna. Aby w pełni wykorzystywać potencjał estetyczny rolet rzymskich, można wybrać osłony okienne w kolorze dekoracyjnych poduszek, obić mebli, ścian itd. Warto dodać jeszcze, że atutem nowoczesnych rolet rzymskich jest również ich stosunkowo prosty montaż, podczas którego nie ingeruje się w strukturę ścian.

Jaki materiał będzie najlepszy, gdy chodzi o rolety rzymskie? W zasadzie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Jeśli zależy Ci na tym, aby opuszczona roleta zapewniała pełne zaciemnienie, warto wybrać ciemny, gruby materiał. Jeśli jednak bardziej istotne są dla Ciebie walory dekoracyjne rolet rzymskich, dobrym rozwiązaniem będą przejrzyste tkaniny, które tylko delikatnie chronią przed promieniami słonecznymi. Lubisz styl prowansalski lub skandynawski? Jeśli tak, możesz zdecydować się na utrzymane w neutralnej kolorystyce rolety rzymskie z lnu lub surowej bawełny.

Zwykle osoby decydujące sie na rolety rzymskie, biorą pod uwagę ich walory estetyczne. To oczywiście nic zaskakującego! Jednak warto zaznaczyć, że tego rodzaju rolety w oknach to również rozwiązanie bardzo praktyczne. Rolety rzymskie można bez problemu zdjąć, aby je wyczyścić. Trzeba jedynie oderwać tkaninę osłony okiennej od rzepy przy karniszu. Samo czyszczenie zależy od tego, z jakiego konkretnie materiału, roleta została wykonania. W wielu przypadkach możliwe jest wygodne pranie w pralce.

Profi

Profi

Leave a Comment