Blog

Rolety kasetowe. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Nie od dziś rolety okienne cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony osób, które właśnie szukają przystępnych cenowo, estetycznych, a przy tym naprawdę praktycznych osłon okiennych. My ze swej strony zachęcamy Was do zainwestowania w nowoczesne rolety kasetowe, które mają wiele zalet. Dlaczego właściwie rolety kasetowe są dobrym rozwiązaniem?

Bardzo istotnym argumentem, które przemawia właśnie za nowoczesnymi roletami kasetowymi jest ich bezinwazyjny montaż. Zwykle sam montaż przebiega bez większych problemów i zabiera jedynie kilka minut. Bardzo istotny jest fakt, że rolety w kasecie można z powodzeniem zamontować bezpośrednio na ramie okiennej. W praktyce oznacza to, że rolety kasetowe stanowią doskonałe rozwiązanie np. w wynajmowanych pomieszczeniach, gdzie ingerencja w strukturę ściany nie jest wskazana. To jeszcze nie wszystko. Pamiętaj, że bezinwazyjny montaż rolety na ramie okiennej oznacza, że nie tracisz gwarancji na nowe okna.

Bezinwazyjny montaż to bardzo ważny argument za roletami kasetowymi. Jednak są także i inne argumenty, które zdecydowanie przemawiają za tym nowoczesnym rozwiązaniem. W przypadku rolet kasetowych, które obecnie oferowane są na rynku, kasety wykonane są albo z aluminium albo tworzywa sztucznego. W obu przypadkach są to rozwiązania, których utrzymanie w czystości nie nastręcza żadnych trudności. Kaseta dodatkowo chroni materiał rolety przed zabrudzeniami, a zwłaszcza przed zakurzeniem. Warto dodać jeszcze, że rolety kasetowe, zamocowane na ramie okiennej, stają się niejako integralnym elementem ona. W praktyce oznacza to, że w żaden sposób nie utrudniają otwierania okna. Warto dodać, że samo sterowanie taką roletą jest bardzo proste.

Nie wolno zapominać także o niezaprzeczalnych walorach estetycznych tego rozwiązania. Dzięki zastosowaniu kasety cały mechanizm sterujący rolety jest ukryty. A to oznacza, że sama roleta będzie znakomicie pasować w zasadzie do dowolnego typu okna. Rolety kasetowe są obecnie montowane zarówno w oknach z PCV, jak i aluminiowych czy drewnianych.

Profi

Profi

Leave a Comment