Blog

Rolety dzień-noc. Rozwiązanie dekoracyjne i jednocześnie praktyczne

Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne rolety tekstylne mają obecnie bardzo wielu zwolenników. W zasadzie nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ tego rodzaju rolety są stosunkowo tanie, a przy tym mogą stanowić swoistą dekorację wnętrza. Jeśli właśnie zastanawiacie się nad zakupem nowych rolet materiałowych, zdecydowanie zachęcamy Was do zakupu rolet dzień-noc.

Czym właściwie charakteryzują się tak popularne ostatnimi czasy rolety dzień noc? Przede wszystkim chodzi o ich budowę – rolety te składają się z połączonych naprzemiennie pasów materiałowych – zaciemniających oraz transparentnych. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala na wygodne sterowanie ilością wpadającego do domu światła w zależności od naszych potrzeb. Dokładnie tak samo jak w przypadku lameli w żaluzjach, możesz zdecydować się na rolety dzień noc z pasami o dowolnej szerokości.

A jak wygląda kwestia montażu rolet tego typu? Bez problemu można zdecydować się na rolety dzień-noc zarówno kasetowe, jak i wolnowiszące. Poza tym dostępne są również mini rolety, które pozwalają na wygodna regulację ilości wpadającego światła. Jeśli zależy Wam na trwałości konstrukcji, zdecydowanie zachęcamy do montażu rolet dzień-noc w wersji kasetowej. Sama kaseta jest estetycznym dodatkiem, który skutecznie chroni przed osiadaniem kurzu. Tego typu rolety sprawdzą się również w przypadku okien uchylnych. Wspomniane już rolety dzień -noc wolnowiszące są szczególnie polecane w przypadku większych rolet. Tego typu rolety przykręca się do ramy okiennej lub ściany nad oknem. Na ryku dostępne są ponadto rolety bezinwazyjne, które montuje się na specjalnych zaczepach. Nie ma potrzeby ingerowania w ramę okienną.

Szukasz nowych rolet do swojego domu lub biura? Następujące argumenty przemawiają za modelami typu dzień-noc:

  • dzięki możliwości przestawiania pasów materiału można wygodnie regulować ilość wpadającego do danego pomieszczenia światła;
  • bezsprzecznie rolety te są bardzo dekoracyjne. Można wybrać modele w różnych kolorach;
  • bezproblemowy montaż i demontaż rolet tego typu (dostępne modele montowane bezinwazyjnie).
Profi

Profi

Leave a Comment