Blog

Osłony okienne do kuchni. Jakie możliwości warto wziąć pod uwagę?

Obecnie nikogo nie dziwi już obecność różnego rodzaju nowoczesnych osłon okiennych, zarówno w domach mieszkalnych, jak i w pomieszczeniach biurowych i wykorzystywanych przemysłowo. Różnego rodzaju osłony montuje się nawet w altanach ogrodowych. To nic zaskakującego! Pamiętajmy o tym, że nowoczesne rolety i inne osłony okienne bardzo dobrze chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Poza tym mają też walory dekoracyjne. Które osłony okienne nadają się do kuchni?

Dobrym rozwiązaniem są typowe rolety materiałowe. Obecnie możemy zdecydować się na rolety z podgumowanego materiału, które wyjątkowo dobrze chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Tego rodzaju rolety są również łatwe do utrzymania w czystości, co w kuchni jest szczególnie istotne. Jeśli urządziliście kuchnię w modnych obecnie stylach rustykalnym lub skandynawskim, możecie zdecydować się na rolety z naturalnych materiałów, jak np. bawełna lub len, które będą się świetnie prezentować w każdym oknie. Tego typu rolety osłonią przed nadmiarem słońca, zapewniając jednocześnie naturalne światło.

Jeśli z kolei podobają się Wam klasyczne zazdrostki kuchenne, możecie zdecydować się także na dość dekoracyjne plisy. Atutem klasycznych zazdrostek jest to, że można zasłonić okno do połowy. Także z pomocą eleganckich plis da się zasłonić tylko wybraną część okna. A to w praktyce oznacza, że w kuchni można cieszyć się naturalnym światłem i jednocześnie chronić się przed ciekawskimi spojrzeniami. Do tego dochodzi fakt, że plisy można naprawdę łatwo utrzymać w czystości. Dostępne są obecnie plisy w wielu różnych kolorach i wzorach.

W kuchni sprawdzą się także tradycyjne aluminiowe żaluzje, z pomocą których można wygodnie regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego. Poziome lamele z aluminium są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a poza tym nawet po latach prezentują się doskonale. Aluminiowe żaluzje są wodoodporne i plamoodporne, stąd też idealnie nadają się do kuchni, gdzie dość łatwo może dojść do różnych zabrudzeń w trakcie przygotowywania posiłków.

Profi

Profi

Leave a Comment