Blog

Najmodniejsze rolety do salonu. Trendy 2018

Nie da się zaprzeczyć, że rolety to bardzo popularne osłony okienne. Ze względu na zastosowanie różnorodnych materiałów o różnych właściwościach i kolorystyce każdy może bez problemu znaleźć rolety o atrakcyjnym wyglądzie, które będą pasować do konkretnego pomieszczenia. Szukacie właśnie rolet do salonu? Jeśli tak, podpowiemy Wam, jakie modele są modne latem 2018 roku.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety rzymskie. To chyba nikogo nie dziwi! Rolety rzymskie z charakterystycznymi marszczeniami świetnie wyglądają zarówno w tradycyjnych, przytulnych wnętrzach, jak i w pomieszczeniach nowoczesnych, w których dominują minimalistyczne formy. Także i dekoracyjne rolety rzymskie możesz zamówić w urozmaiconej kolorystyce. Modne są rolety z naturalnych materiałów, jak np. len, które dodają naturalnego czaru pomieszczeniom.

Nieodmiennie popularne są rolety dzień i noc. To w zasadzie nic zaskakującego, ponieważ ten typ rolet wyróżnia się zarówno niebanalną stylistyką, jak i praktycznością. Dzięki charakterystycznym poziomym pasom tkanin o różne przepuszczalności światła można regulować dopływ promieni słonecznych do salonu. W praktyce oznacza, że można dostosować ilość wpadających promieni słonecznych do sposobu spędzania czasu – inne nasłonecznieniem wskazane jest do oglądania telewizji, inne natomiast do pracy przy komputerze.

Jeśli chcecie być na czasie, możecie zdecydować się także na rolety plisowane. Takie rolety to pod względem wizualnym połączenie żaluzji i tradycyjnych, gładkich rolet materiałowych. Ściągnięte rolety układają się w plisy, co daje naprawdę ciekawy efekt dekoracyjny. Jeśli szukasz rolet tekstylnych do przytulnych pomieszczeń, możesz zdecydować się na wzorzyste plisowane rolety, np. z ponadczasowym motywem kwiatowym. Dobrym rozwiązaniem są także jednokolorowe rolety, które, jeśli tylko zdecydujecie się na jakiś intensywny kolor, mogą być mocnym akcentem dekoracyjnym.

Na rynku znajdziesz rolety w wielu różnych kolorach. Oczywiście, wybierając osłony okienne, możesz kierować się aktualnymi trendami. Pamiętaj jednak, że trendy się zmieniają. Lepiej wybrać ponadczasowy model, który będzie współgrał z aranżacją Twojego salonu.

Profi

Profi

Leave a Comment