Blog

Markizy na taras. Dobra ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Taras to miejsce, gdzie w ciepłe dni można wypocząć na świeżym powietrzu. Coraz więcej właścicieli domów wolnostojących decyduje się na budowę tarasu. Jeśli chcecie, aby Wasz taras faktycznie stał się małą oaza dla całej rodziny, warto zadbać zawczasu o ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Już wczesną wiosną wiele osób uskarża się na dokuczliwy brak cienia na tarasie. Jak rozwiązać ten problem? Przydane mogą okazać się markizy tarasowe.

Dlaczego właściwie markizy są rozwiązaniem tak bardzo godnym uwagi? Głównie chodzi o to, że markizę można zawsze wygodnie zwinąć, kiedy nie jest już potrzebna. To jednak nie wszystko, Nie powinniśmy zapominać także i o walorach dekoracyjnych markiz tarasowych, które są ich niezaprzeczalną zaletą. W chwili obecnej dostępne są markizy w wielu różnych kolorach – możecie wybrać materiał o dowolnym wzorze oraz o dowolnej strukturze i tym samym wykorzystać markizę jako dekorację.

Dużym atutem markiz jest fakt, że z ich pomocą można jak najbardziej zacienić całą przestrzeń na tarasie. No i oczywiście nie powinniśmy zapominać i o tym, że markizy są jednak o wiele bardziej stabilne niż popularne ciągle parasole przeciwsłoneczne. Tego rodzaju parasol może nie wytrzymać naporu mocnego wiatru, tymczasem dobrej jakości markiza ma na tyle solidny stelaż, że nie będzie to żaden problem.

Producenci markiz coraz częściej starają się wyjść naprzeciw swoim klientom. W praktyce oznacza to między innymi, że jak najbardziej można zamówić markizę na wymiar. Możesz zatem liczyć na to, że uda Ci się dobrać idealną ochronę przeciwsłoneczną do kształtu i rozmiaru Twojego tarasu przydomowego. Markiza na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na jej perfekcyjnym dopasowaniu.

Należy zastanowić się jeszcze nad kwestią sterowania. Na rynku dostępne są markizy tarasowe sterowane za pomocą korby oraz modele wyposażone w napęd elektryczny. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Pamiętaj, że markizy są stosunkowo ciężkie, zatem sterowanie ręczne może na dłuższą metę okazać się dość kłopotliwe.

Profi

Profi

Leave a Comment